154

Filipíny

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici se požaduje od osob starších 1 roku, které přijíždějí z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Mělo by proběhnout nejpozději 10 dní před příjezdem do země.
2. Doporučená očkování:
Naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě delšího pobytu i očkování proti virové hepatitidě B. Bude-li pobyt v zemi velmi dlouhodobý, v odlehlých venkovských oblastech, vlhkých lokalitách, doporučuje se očkování proti Japonské B encefalitidě. Převažuje-li pobyt ve venkovských oblastech, je možné očkování doplnit o očkování proti vzteklině. Dále se doporučuje očkování proti záškrtu. Zkontrolujte si svá očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje v celé zemi mimo městské části a kromě metropolitní Manila, větší městské oblasti, ostrovy Bohol, Catanduanes, Cebu. Riziko je obecně nízké ve venkovských oblastech s vyjímkou následujících provincií kde je hlášená vysoká incidence malárie: Ostrov Luzon: provincie Kalinga-Apayao, Cagayan, Izabela a Abra, Mindanao: provincie Surigao del Sur, Agusan del Sur, Davao
Davao del Sur; Mindoro; Basilan; Calamian; Palawan a Sulu Archipelago (Tawi Tawi).Výskyt malárie v nižších nadmořských výškách než je 600 m.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Hepatitida typu E, Paragonimóza - Leyte, Panay, Horečka dengue, Filarióza, lymfatická - oblasti Mindanao, Palawan, Samar a Sorsogon, Horečka boutonneuse. Chikungunya, Skvrnitý tyfus, (blechy, vši) - převážně na severních ostrovech, Bilharzióza - Luzon, Mindoro, Mindanao, Samar, Bohol, Leyte , Hepatitida typu C, Venerické infekce

Aktuality

8. 5. 2021

Ústní hygiena

5. 5. 2021

Doplňky stravy pro vegany

Aktuality v Mojí lékárně

14. 9. 2020

Měření stáří cév

26. 3. 2019

Demence a Alzheimerova choroba

Doporučujeme

Espigal Galmed 80mg 100...

Podporuje regulaci střevních plynů díky obsahu...

Moje lékárna - B komplex...

Doplněk stravy – komplex vitaminu skupiny...

Moje lékárna - Vitamin C...

Doplněk stravy Vitamin C patří k...

Moje lékárna - Sirup...

Má zklidňující efekt na skliznici úst, krku a...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu