Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Asie
Indie

Indie

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je požadováno od osob přijíždějících z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Certifikát o očkování je vyžadován u dětí všech věkových kategorií. Děti mladší 9 měsíců by neměly být očkovány z důvodu možného vzniku encefalitidy po podání vakcíny proti žluté zimnici. Je-li plánovaná cesta vedena přes oblasti s výskytem žluté zimnice, doporučuje se raději cestu odložit do doby, kdy dítě dosáhne věku 9 měsíců a může být očkováno bez obav. Certifikát o očkování se vyžaduje u cestovatelů, kteří byli nebo cestovali přes endemickou oblast žluté zimnice po dobu delší než 6 dní. Endemické oblasti jsou vyjmenované v bodě 6. Výjimkou je Fidži, kde platí pobyt delší než 10 dní. Očkování se provádí podáním 1 dávky vakcíny nejpozději 10 dní před cestou.
2. Doporučená očkování:
Naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě delšího pobytu i očkování proti virové hepatitidě B. Bude-li pobyt v zemi velmi dlouhodobý, v odlehlých venkovských oblastech, vlhkých lokalitách, doporučuje se očkování proti Japonské B encefalitidě. Pokud nemá cestovatel zajištěno kvalitní stravování, může zvážit očkování proti choleře. Převažuje-li pobyt ve venkovských oblastech, je možné očkování doplnit o očkování proti vzteklině. Dále se doporučuje očkování proti záškrtu a dětské přenosné obrně. Zkontrolujte si svá očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje v celé zemi včetně městských částí vyjma oblastí situovaných ve vysokých polohách (nad 2000 m) následujících států jsou bez rizika: Himachal Pradesh, Jammu, Kašmír a Sikkim.
4. Další rizika infekčních onemocnění:

Mor
Očkování je doporučeno jen těm osobám, které by mohly být příležitostně v kontaktu s hlodavci (antropologové, archeologové, geologové, zdravotníci, misionáři, speleologové atd.). Běžné očkování by mělo být dokončeno před vstupem do oblastí postižených morem. Poslední propuknutí onemocnění se objevilo ve městě Surat, Gujarat a v oblasti Beed, Maharashtra. Známé rizikové oblasti jsou na severu: Himachal Pradesh a severní část Uttar Pradesh; na jihu: severozápadní část Tamil Nadu. Kazachstán: Riziko se nachází v regionu Gur'Yev na severním pobřeží Kaspického moře a v regionu Taldy Kurgan jižně od jezera Balkash.
Hepatitida typu E , Echinokokkóza (E.granulosus) především na jihovýchodě , Leishmanióza,viscerální - zejména na východě, Leishmanióza,kožní - zejména na severozápadě (Rajasthan), Horečka dengue, Horečka Krim-Kongo - jen v západní polovině státu, Horečka Phlebotomus - převážně na severovýchodě, Filarióza, lymfatická - pobřeží a na jihovýchodě, Horečka boutonneuse, Klíšťová recidivující horečka, Skvrnitý tyfus, (blechy, vši) - převážně na severovýchodě, Chikungunya - zejména Calcutta, Chennai, Vellore, Onemocnění Pralesa Kysanur - jihozápadně (Karnataka), Horečka Západního Nilu - Karnataka, Punjab, Mor - přírodní lokality v Maharashtra, Gujarat , Tuberkulóza, Bilharzióza -jen region Ratnagiri, Hepatitida typu C, Leptospiróza - zejména Bihar, Gujarat, Karnataka, Kerala, Andamanen, Melioidóza