Úvod
Volně prodejné léky
Alergie, kůže, vlasy
Kožní a nehtové plísně
Cotylena 10mg/g crm.50g

Cotylena 10mg/g crm.50g

Cotylena 10mg/g crm.50g

Kožní a nehtové plísně

Přípravek COTYLENA krém se používá k léčbě kožních a slizničních infekcí, které jsou způsobeny kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi. K použití u dospělých a dětí od 2 let. Celý popis

Dostupný
Lékarny

145 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

Přípravek COTYLENA krém se používá k léčbě kožních a slizničních infekcí, které jsou způsobeny kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi. K použití u dospělých a dětí od 2 let.

Jedná se o:
− plísňové onemocnění (dermatomykózy), vyskytující se nejčastěji v místech snadné zapářky (v kožních záhybech): mezi prsty u nohou (tinea pedis), v oblasti třísel (tinea inguinalis), na trupu (tinea corporis), na rukou (tinea manuum). Projevují se zčervenáním, svěděním, někdy i olupováním kůže, případně může dojít i k bolestivým prasklinám kůže.
− pityriasis versicolor – projevuje se obvykle na hrudníku nebo na zádech jako olupující se, nesvědivé skvrny.
− erythrasma - projevuje se jako hnědočervené, mírně šupinaté, ostře ohraničené, nesvědivé skvrny až plochy v oblastech zapářky nebo mezi prsty.
− zánět zevních rodidel u žen (vulvitida) - projevuje se svěděním, zarudnutím, pálením, zduřením nebo bolestivostí zevních rodidel
− zánět žaludu pohlavního údu u mužů (balanitida) - projevuje se zarudnutím a svěděním žaludu a předkožky, případně páchnoucím výtokem z předkožkového vaku. 

Složení: Clotrimazolum, benzylalkohol, cetylstearylalkohol, oktyldodekanol, polysorbát 60, sorbitan-stearát, čištěná voda, umělá vorvaňovina

Parametry

SUKL název

Cotylena 10mg/g crm.50g

Farmakoterapeutická skupina

ANTIMYKOTIKA PRO POUŽITÍ V DERMATOLOGII

EAN

4011548039977

PDK

4767522

SUKL kód

0266298

ATC

KLOTRIMAZOL

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]