Úvod
O lékárně

O lékárně

Síť lékáren Moje lékárna

Síť lékáren Moje lékárna vznikla z iniciativy nezávislých lékárníků - soukromníků, jako odpověď na vývoj trhu, kam vstoupily velké majetkové řetězce a byla nastolena nová regulační cenová opatření. Nezávislost a konkurenceschopnost lékáren se staly hlavními principy sdružení Moje lékárna, kterou provozuje společnost Sanovia, a.s., vlastněná 100%  Českou lékarnickou, a.s., tedy českými lékárníky. Doposud je do sítě zapojeno na 346 lékáren, z nichž 50 provozuje přímo Sanovia, a.s. 

Aby byly naplněny cíle sdružení, lékárny spolupracují v rovině ekonomické, marketingové, společenské a edukační. Mohou tak při zachování vlastního autonomního řízení a nezávislosti nabízet kvalitní služby, které obstojí v konkurenci velkých řetězců. Hlavní zásobovací kanály zajišťuje ryze česká společnost Pharmos, a.s.

Odkud nás znáte

Snadno rozpoznatelné logo a název Moje lékárna není vidět pouze ve výlohách, ale vyznačuje se také jednotnou vizualizací vystavení nebo rozvojem vlastní značky produktů Moje lékárna. Propagace probíhá formou TV kampaní, sociálně-kulturního magazínu, který sleduje aktuální problémy a populárně naučným stylem  seznamuje s možnostmi léčby některých potíží. Součástí je také akční leták, které vychází nákladem téměř 2 mil. kusů.


Edukační programy

Největší podíl pacientů v lékárnách obecně tvoří senioři. Proto je snaha nabídnout lékárníkům v lékárnách Moje lékárna takové možnosti rozvoje vzdělání, aby mohli poskytovat co nejkvalitnější služby právě těmto pacientům. Ve spolupráci s Českou alzheimerovskou a Českou gerontologickou a geriatrickou společností vznikly kvalitní, speciálně zaměřená školení a poradenské aktivity. Lékárníci zařazení do těchto programů absolvovali semináře orientované na specifické lékové problémy geriatrických pacientů, zlepšení komunikace a poradenskou činnost pro geriatrické pacienty, jejich rodinné příslušníky i ošetřující osoby. Lékárny zapojené do projektu obdržely od České gerontologické a geriatrické společnosti certifikát “Moje lékárna pečuje o seniory,” deklarující zvláště odbornou úroveň péče o seniory.
 

Poradenství

Moje lékárna se vždy snaží o přidanou hodnotu služeb, ze které by pacienti profitovali. Nabízí proto možnosti kvalifikovaného poradenství například v oblastech deprese, demence, léčení závislostí a posouzení soběstačnosti u seniorů. V rámci preventivních programů zajišťuje možnost testování paměti a rizika onemocnění kardiovaskulárních chorob.
Například při aktivitě, kterou je Měření stáří cév, je možné se dozvědět, zda pacienty neohrožuje předčasné úmrtí na kardiovaskulární choroby. Vyšetření je nejen bezbolestné, ale navíc bezplatné a nezabere více než 10 minut. Na stránkách https://rezervace.mojelekarna.cz/ lze využít rezervační systém pro eliminaci čekání na vyšetření a zvýšení komfortu nabízené služby. 

Díky rezervaci eReceptu již nemusíte do lékárny 2x. Z pohodlí domova si léky ve své oblíbené lékárně rezervujete a po obdržení sms se pro ně můžete bez obav zastavit. Šetříte tak čas, a navíc dbáte o svou bezpečnost. 

Kvalita

Přestože jsou v projektu Moje lékárna zapojeny nezávislé lékárny, cílem je poskytovat co nejkvalitnější služby napříč celým spektrem zapojených subjektů. Při utajených návštěvách agentury Market Vision, které probíhaly v lékárnách zapojených do projektu Moje lékárna, ale také v konkurenčních lékárnách (Agel, Alphega, BENU, Devětsil, Družstvo lékáren, Dr. Max, IPC, Magistra, PharmaPoint a Pilulka), byla na základě Indexu kvality obsluhy Moje lékárna vyhodnocena jako nejlepší ze všech sledovaných společností s výsledkem 86 %.