Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Asie
Kazachstán

Kazachstán

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je požadováno od osob přijíždějících z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Certifikát o očkování je vyžadován u dětí všech věkových kategorií. Děti mladší 9 měsíců by neměly být očkovány z důvodu možného vzniku encefalitidy po podání vakcíny proti žluté zimnici. Je-li plánovaná cesta vedena přes oblasti s výskytem žluté zimnice, doporučuje se raději cestu odložit do doby, kdy dítě dosáhne věku 9 měsíců a může být očkováno bez obav. Očkování by mělo proběhnout alespoň 10 dní před vstupem do země.
2. Doporučená očkování:
Naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě delšího pobytu i očkování proti virové hepatitidě B. Převažuje-li pobyt ve venkovských oblastech, je možné očkování doplnit o očkování proti vzteklině. Dále se doporučuje očkování proti záškrtu. Zkontrolujte si svá očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie se na většině území nevyskytuje, nízké riziko existuje pouze na jihu (Dshambul v pohraničí s Kyrgystánem).
4. Další rizika infekčních onemocnění:

Mor
Očkování je doporučeno jen těm osobám, které by mohly být příležitostně v kontaktu s hlodavci (antropologové, archeologové, geologové, zdravotníci, misionáři, speleologové atd.). Běžné očkování by mělo být dokončeno před vstupem do oblastí postižených morem. Riziko se nachází v regionu Gur'Yev na severním pobřeží Kaspického moře a v regionu Taldy Kurgan jižně od jezera Balkash.

Hepatitida typu E, Hemoragická horečka Krim-Kongo - dube-říjen, především na jihu, Horečka boutonneuse - duben-říjen (pobřeží Kaspického moře), Skvrnitý tyfus, (blechy, vši), Lymeská borelióza - duben-říjen, Klíšťová encefalitida (RSSE) - duben-říjen, Tuberkulóza, Venerické infekce, Antrax