Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Asie
Omán

Omán

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je požadováno od osob přijíždějících z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Certifikát o očkování je vyžadován u dětí všech věkových kategorií. Děti mladší 9 měsíců by neměly být očkovány z důvodu možného vzniku encefalitidy po podání vakcíny proti žluté zimnici. Je-li plánovaná cesta vedena přes oblasti s výskytem žluté zimnice, doporučuje se raději cestu odložit do doby, kdy dítě dosáhne věku 9 měsíců a může být očkováno bez obav. Očkování by mělo proběhnout alespoň 10 dní před vstupem do země.
2. Doporučená očkování:
Doporučuje se očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě dlouhodobějšího pobytu i očkování proti virové hepatitidě B. Dále se doporučuje zkontrolovat očkování proti záškrtu, tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie se na většině území nevyskytuje, existuje pouze na většině území severní provincie Musandam.Výskyt malárie v nižších nadmořských výškách než je 2000 m.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Echinokokkóza (E.granulosus), Leishmanióza kožní, Horečka Phlebotomus , Horečka Západního Nilu, Hemoragická horečka Krim-Kongo, Vzteklina