Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Asie
Ázerbajdžán

Ázerbajdžán

1. Povinné očkování:
Žádné
2. Doporučená očkování:
Naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě dlouhodobého pobytu se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. U cestovatelů, kteří se budou pohybovat převážně ve venkovských oblastech je možné provést očkování proti vzteklině. Dále se doporučuje očkování proti záškrtu a zkontrolovat očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie se na většině území nevyskytuje, riziko existuje pouze v uvedených oblastech: v nížinách jižní Kur (Kura ) hlavně mezi řekami Kur (Kura) a Aras, a v severní oblasti Khachmas, v provinciích Agcabadi, Barda, Beylaqan, Bilasuvar, Calilabad, Fuzuli, Imisli, Kurdamir, Nakhichivan, Sabirabad, Saatli and Zardab. Ojedinělé případy malárie jsou také hlášeny z předměstí Baku.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Echinokokkóza (E.granulosus), Leishmanióza, kožní - sporadicky na jihu, Horečka Phlebotomus - léto/podzim na východě (pobřeží Kaspického moře), Horečka Krim-Kongo - duben až říjen, Klíšťová encefalitida - duben-říjen, Lymeská borelióza , Venerické infekce, Antrax