Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Asie
Írán

Írán

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici se požaduje od osob starších 1 roku, které přijíždějí z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Mělo by proběhnout nejpozději 10 dní před příjezdem do země.
2. Doporučená očkování:
Naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě delšího pobytu i očkování proti virové hepatitidě B. Pokud nemá cestovatel zajištěno kvalitní stravování, může zvážit očkování proti choleře. Převažuje-li pobyt ve venkovských oblastech, je možné očkování doplnit o očkování proti vzteklině. Dále se doporučuje očkování proti záškrtu. Zkontrolujte si svá očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje v celé zemi mimo městské části. Riziko existuje během letních měsíců ve venkovských oblastech v celém Íránu, s výjimkou centrální a severní vysoce položených oblasti (nad 1500 m). Nejvyšší incidence se objevují v jihovýchodních částech země (Hormozgan, jižní Kerman, Baluchistan a Sistan provincie). Chloroquine je lék výběru pro Írán. Chloroquine-rezistentní P. falciparum malárie byla hlášen z Baluchestan-Sistan v příhraniční oblasti s Afghánistánem a Pákistán.
Výskyt malárie v nižších nadmořských výškách než je 1500 m.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Hepatitida typu E, Echinokokkóza (E.granulosus), Brucelóza, Leishmanióza viscerální a kožní, Horečka Phlebotomus, Hemoragická horečka Krim-Kongo, Klíšťová recidivující horečka, Bilharzióza - provincie Khuzestan