Úvod
Poradna
Zdravá výživa

Zdravá výživa

Na skutečnost, že se stále více lidí zajímá o zdravou výživu a přibývá osob, které ze zdravotních důvodů musí upravit svůj jídelníček, reagujeme a zařadili jsme do našeho sortimentu specifický potravinářský sortiment včetně bezlepkových potravin.

Na výrazné snížení výskytu obezity a nadváhy u české populace to sice zatím zásadní vliv nemá, ale zájem spotřebitelů o zdravé stravování je v tuzemsku rozhodně na vzestupu. Příčin tohoto trendu je více. Jednak přibývá osob, které mají intoleranci či alergii na některé potraviny nebo trpí jinými chorobami, u nichž je třeba jídelníček redukovat. Stále více lidí si uvědomuje, že příčinou řady nemocí a zdravotních potíží je nevhodné stravování, proto se snaží svůj jídelníček upravit a zařadit do něj i potraviny, které se dříve běžně konzumovaly, ale v průběhu posledních desetiletí se z našich talířů takřka vytratili a také potraviny, které jsou jako zdraví prospěšné propagovány až v poslední době.

Na složení záleží

Stoupající poptávka po bezlepkových potravinách ale není jediným trendem, který se na trhu projevuje. Spolu s rostoucím zájmem o zdravější životní styl věnují lidé čím dál větší pozornost vlastnímu složení kupovaných produktů. Nechtějí žádná škodlivá éčka, vadí jim přítomnost aromat a umělých barviv. A vyžadují také minimální obsah cukrů a soli. Pokud jde o bezlepkové produkty, mají stále širší uplatnění a stávají se obecně plnohodnotnou součástí jídelníčku. Přechod na bezlepkovou stravu zaznamenáváme nejen u vrcholových sportovců, ale i u spotřebitelů, kteří s jeho zpracováním problémy nemají. To je celosvětový trend.

Novinky se objevují ve velkém

Jestliže ještě poměrně nedávno celiaci bezlepkové potraviny nenakupovali, ale sháněli, přičemž vybírat mohli jen z omezené nabídky, v současnosti je situace jiná. A týká se celého sortimentu zdravé výživy, jenž se navíc díky novinkám, které výrobci na trh neustále dodávají, rozšiřuje.

Portfolio firmy GREEN APOTHEKE je koncepčně zaměreno na produkty zdravé výživy s minimálním obsahem cukru a soli.

Dr. STANĚK
Polévky Guareta a DietLine jsou určeny zejména do dietních plánu ke snižování a kontrole tělesné hmotnosti, ale i k zařazení do jakéhokoliv jídelníčku jako náhrada jednoho jídla, s cílem zajistit tělu dostatek všech výživných látek bez nadbytečného příjmu energie.
Tyčinky Guareta® jsou kompletní z hlediska obsahu výživných látek, které jsou v nich obsaženy v poměrech dle nejnovějších výživových doporučení. Proteinové tycinky jsou vhodné k zařazení do jakéhokoliv jídelníčku jako náhrada běžné svačiny, s cílem zajistit tělu dostatek výživných látek s přiměřeným množstvím energie.

 

TOPNATUR

Kokosový nápoj – má jemnou a lahodnou chuť, neobsahuje laktózu, lepek ani kaisen. Vhodný k pití, zalévaní cereálních snídaní, přípravě různých pokrmu a koktejlů.
Ovesný nápoj – díky speciálně tepelně upravené ovesné mouce se vyznačuje specifickou a unikátní chutí. Je obohacen o vápník a fosfor, což jsou minerály pozitivně pusobící na náš organismus v oblasti trávicích enzymů a napomáhají udržet správný stav kostí a zubů. Ovesný nápoj je bezlaktózový.
Sójový extra protein – poskytuje zdroj bílkovin rostlinného původu obohacený o základní vitamíny (A, B1, B3, B6, B12, C) a minerály(Ca, P). Další duležitou složkou je inulín, což je zdroj rozpustné vlákniny. Vápník, který zajišťuje správnou činnost trávicích enzymů, v kombinaci s inulínem a vlákninou z ovsa se podílí na správném trávení. Neobsahuje laktózu ani kasein.

Probiotické kaše - jsou vhodné při bezlepkové dietě, intoleranci na laktózu, pro doplnění probiotik a vlákniny.

MOGADOR

Sušený nápoj ZAJÍC je alternativa klasického mléka, neobsahuje lepek, ani laktózu.  Pestrá a vyvážená strava je jedním z důležitých faktorů, které ovlivňují celkový stav každého člověka, zejména pak osob s různými potravinovými alergiemi nebo intolerancí. Využijte vlastností sušeného nápoje ZAJÍC, zařaďte jej do svého jídelníčku a jistě oceníte výhody jeho používání. Hlavní výhody sušeného nápoje ZAJÍC jsou absence lepku a laktózy, snadná příprava a široké možnosti použití. Nezastupitelnou úlohu má především pro osoby s intolerancí k laktóze klasického kravského mléka.
 

Nutrikaše probiotic 180g (3x60g)
Nutrikaše neobsahují laktózu a jsou přirozeně bezlepkové. Jsou zaměřeny na skupinu konzumentu, kteří mají výživové omezení nebo přímo alergii na některé základní složky potravin, jsou vhodné pro celiatiky a jedince s intolerancí k laktóze kravského mléka. Obsahuje 10 vitaminu a minerální prvky. Biotin, mangan, niacin, vitamin C, B12, B6, B2, zinek a železo prispívají k normálnímu energetickému metabolismu. Vitaminu B12, B6, C a železo podporují běžnou funkci imunitního systému a přispívají k normální činnosti nervové soustavy. Mangan, vitamin C a E přispívají k ochraně buněk pred oxidativním stresem.