Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Asie
Malajsie

Malajsie

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici se požaduje od osob starších 1 roku, které přijíždějí z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Certifikát o očkování se vyžaduje u cestovatelů, kteří byli nebo cestovali přes endemickou oblast žluté zimnice po dobu delší než 6 dní. Výjimkou je Fidži, kde platí pobyt delší než 10 dní. Očkování se provádí podáním 1 dávky vakcíny nejpozději 10 dní před cestou.
2. Doporučená očkování:
Naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě dlouhodobějšího pobytu i očkování proti virové hepatitidě B. Bude-li pobyt v zemi velmi dlouhodobý, v odlehlých venkovských oblastech, vlhkých lokalitách, doporučuje se očkování proti Japonské B encefalitidě. Dále se doporučuje očkování proti záškrtu. Zkontrolujte si svá očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje v celé zemi mimo městské části a kromě městských a pobřežních oblastí poloostrovní Malajsie včetně ostrova Pinang. Riziko existuje v hornatém vnitrozemí trojúhelníku sdíleného státy Kelantan, Pahang a Perak (Cameron vysočiny).
Ostrov Borneo:
Sarawak: Přímořské a městské oblasti jsou bez rizika.
Sabah: Riziko existuje v městských a venkovských oblastech po celý rok. P.F. 80% v Sabah.
Multilékovýrezistentní P. falciparum existuje ve všech malarický oblastech.
Výskyt malárie v nižších nadmořských výškách než je 1700 m.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Horečka dengue, Filarióza lymfatická - sporadicky na celém území, Horečka boutonneuse, Skvrnitý tyfus, (blechy, vši), Lymeská borelióza, Chikungunya - jen na malajském poloostrově, Bilharzióza - Perak, Selangor, Hepatitida typu C, Vzteklina - jen na maljaském poloostrově, Venerické infekce, Leptospiróza, Onemocnění Nipah - jen na malajském poloostrově