Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Asie
Saudská Arábie

Saudská Arábie

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je požadováno od osob přijíždějících z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Certifikát o očkování je vyžadován u dětí všech věkových kategorií. Děti mladší 9 měsíců by neměly být očkovány z důvodu možného vzniku encefalitidy po podání vakcíny proti žluté zimnici. Je-li plánovaná cesta vedena přes oblasti s výskytem žluté zimnice, doporučuje se raději cestu odložit do doby, kdy dítě dosáhne věku 9 měsíců a může být očkováno bez obav. Očkování by mělo proběhnout alespoň 10 dní před vstupem do země.
Očkování proti meningokokové meningitidě: Všichni Hajj poutníci do Mekky a návštěvníci "Umra" stejně jako sezónní pracovníci musí mít při příjezdu do Saudské Arábie certifikát o očkování proti meningokokové meningitidě vydané ne déle než před 3 lety a ne méně než 10 dní před datem příjezdu. Rovněž i ostatní cestovatelé (ne poutníci) mohou být vyzváni k předložení certifikátu o očkování proti meningokokové meningitidě, pokud cestují do Saudské Arábie během každoroční sezóny této poutě. Osoby bez certifikátu mohou být tomuto očkování podrobeny na hranicích. Očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před cestou.
2. Doporučená očkování:
Doporučuje se očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě dlouhodobějšího pobytu i očkování proti virové hepatitidě B. Převažuje-li pobyt ve venkovských oblastech, je možné očkování doplnit o očkování proti vzteklině. Dále se doporučuje zkontrolovat očkování proti záškrtu, tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje v celé zemi včetně městských částí vyjma východní, severní a centrální provincie a vysoce položené oblasti Asir (při hranici s Jemenem): Ad Damman, Al Quatif, Al Jawf, Tabuk, Ar Riyad,, atd. městské oblasti západní provincie - Jiddah, Al Madinah, Makkah, Taif.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Echinokokkóza (E.granulosus), Leishmanióza viscerální a kožní, Horečka dengue - pobřeží na západě, Horečka Krim-Kongo, Horečka Rift Valley - pobřeží na západě , Horečka Phlebotomus - pobřeží na severozápadě, Bilharzióza - centrální a západní provincie, zejména Oáza, Taif, Tabuk, Wadi Fatima, Qisan a okolí Riyadh