Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Asie
Indonésie

Indonésie

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je požadováno od osob přijíždějících z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Certifikát o očkování je vyžadován u dětí všech věkových kategorií. Děti mladší 9 měsíců by neměly být očkovány z důvodu možného vzniku encefalitidy po podání vakcíny proti žluté zimnici. Je-li plánovaná cesta vedena přes oblasti s výskytem žluté zimnice, doporučuje se raději cestu odložit do doby, kdy dítě dosáhne věku 9 měsíců a může být očkováno bez obav. Očkování by mělo proběhnout alespoň 10 dní před vstupem do země.
2. Doporučená očkování:
Naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě delšího pobytu i očkování proti virové hepatitidě B. Bude-li pobyt v zemi velmi dlouhodobý, v odlehlých venkovských oblastech, vlhkých lokalitách, doporučuje se očkování proti Japonské B encefalitidě. Pokud nemá cestovatel zajištěno kvalitní stravování, může zvážit očkování proti choleře. Převažuje-li pobyt ve venkovských oblastech, je možné očkování doplnit o očkování proti vzteklině. Dále se doporučuje očkování proti záškrtu a dětské přenosné obrně. Zkontrolujte si svá očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje v celé zemi včetně městských částí vyjma oblastí: Jakarta, Surabaya, Denpasar (Bali) a další velká města jsou bez rizika, včetně pláží a letovisek v jižní Bali. Ojedinělé případy malárie u cestovatelů byly hlášeny z venkovských oblastí Bali (Padangbai oblasti), Bintan a ostrovů Lombok.
Poznámka: Osoby cestující po venkovských oblastech, nebo plavící se mezi ostrovy, nebo podnikající noční výlety, noční festivaly ve venkovských oblastech by měly užívat antimalarickou profylaxi. Irian-Jaya patří emzi oblasti s nejvyšší incidence malárie.
Výskyt malárie v nižších nadmořských výškách než je 1200 m.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Hepatitida typu E (Borneo), Brucelóza , Horečka dengue, Epidemická polyartritida (Ross-River) - Irian Jaya, Chikungunya, Filarióza, lymfatická, Skvrnitý tyfus, (blechy, vši), Bilharzióza - Centrální Sulawesi, Centrální Java, Hepatitida typu C, Venerické infekce, Tuberkulóza, Antrax, Leptospiróza