Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Asie
Filipíny

Filipíny

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici se požaduje od osob starších 1 roku, které přijíždějí z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Mělo by proběhnout nejpozději 10 dní před příjezdem do země.
2. Doporučená očkování:
Naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě delšího pobytu i očkování proti virové hepatitidě B. Bude-li pobyt v zemi velmi dlouhodobý, v odlehlých venkovských oblastech, vlhkých lokalitách, doporučuje se očkování proti Japonské B encefalitidě. Převažuje-li pobyt ve venkovských oblastech, je možné očkování doplnit o očkování proti vzteklině. Dále se doporučuje očkování proti záškrtu. Zkontrolujte si svá očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje v celé zemi mimo městské části a kromě metropolitní Manila, větší městské oblasti, ostrovy Bohol, Catanduanes, Cebu. Riziko je obecně nízké ve venkovských oblastech s vyjímkou následujících provincií kde je hlášená vysoká incidence malárie: Ostrov Luzon: provincie Kalinga-Apayao, Cagayan, Izabela a Abra, Mindanao: provincie Surigao del Sur, Agusan del Sur, Davao
Davao del Sur; Mindoro; Basilan; Calamian; Palawan a Sulu Archipelago (Tawi Tawi).Výskyt malárie v nižších nadmořských výškách než je 600 m.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Hepatitida typu E, Paragonimóza - Leyte, Panay, Horečka dengue, Filarióza, lymfatická - oblasti Mindanao, Palawan, Samar a Sorsogon, Horečka boutonneuse. Chikungunya, Skvrnitý tyfus, (blechy, vši) - převážně na severních ostrovech, Bilharzióza - Luzon, Mindoro, Mindanao, Samar, Bohol, Leyte , Hepatitida typu C, Venerické infekce