Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Asie
Sýrie

Sýrie

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je požadováno od osob přijíždějících z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Certifikát o očkování je vyžadován u dětí všech věkových kategorií. Děti mladší 9 měsíců by neměly být očkovány z důvodu možného vzniku encefalitidy po podání vakcíny proti žluté zimnici. Je-li plánovaná cesta vedena přes oblasti s výskytem žluté zimnice, doporučuje se raději cestu odložit do doby, kdy dítě dosáhne věku 9 měsíců a může být očkováno bez obav. Očkování by mělo proběhnout alespoň 10 dní před vstupem do země.
2. Doporučená očkování:
Naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě dlouhodobého pobytu i očkování proti virové hepatitidě B. Převažuje-li pobyt ve venkovských oblastech, je možné očkování doplnit o očkování proti vzteklině. Dále se doporučuje očkování proti záškrtu. Zkontrolujte si svá očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie se na většině území nevyskytuje, riziko existuje pouze v oblastech severní hranice s Tureckem, poslední fokální propuknutí bylo hlášeno z venkovských oblastí, Halab (Aleppo) a Al, Hasakah provincie. Výskyt malárie v nižších nadmořských výškách než je 600 m.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Echinokokkóza (E.granulosus), Leishmanióza viscerální a kožní, Horečka Phlebotomus, Horečka Krim-Kongo, Bilharzióza - převážně na horním toku Euphat a na severu s Tureckem