Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Asie
Thajsko

Thajsko

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici se požaduje od osob starších 1 roku, které přijíždějí z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Mělo by proběhnout nejpozději 10 dní před příjezdem do země.
2. Doporučená očkování:
Naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě dlouhodobého pobytu i očkování proti virové hepatitidě B. Bude-li pobyt v zemi velmi dlouhodobý, v odlehlých venkovských oblastech, vlhkých lokalitách, doporučuje se očkování proti Japonské B encefalitidě. Převažuje-li pobyt ve venkovských oblastech, je možné očkování doplnit o očkování proti vzteklině. Dále se doporučuje očkování proti záškrtu. Zkontrolujte si svá očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje v celé zemi mimo městské části; existuje ve všech nadmořských výškách.
Poznámka: riziko malárie neexistuje ve městě Bangkoku, Chiang Mai, Songhkla a rekreačních oblastech Pattaya, Phuket a Samui. Osoby přepravující se letadlem a podnikající pouze jednodenní výlety do venkovských oblastí nemusí antimalarika užívat. Osoby cestující autem, lodí nebo vlakem přes venkovské oblasti vnitrozemí, zvláště v zalesněných a kopcovitých oblastech, by se měly chránit užitím antimalarik. Vysoké riziko: na severozápadních hranicích s Myanmarem v provincii Trat, při jihovýchodní hranici s Kambodžou je extrémně vysoké riziko (provincie Tak a Trat) průměrné riziko: v dalších příhraničních oblastech s Myanmarem (na jihozápadě a s Kambodžou na jihovýchodě; na několika ostrovech, např. Ko Chang a Ko Mak, Similan nízké riziko: (více v období dešťů a méne v období sucha) v lesnatých oblastech ve středozemí, na severu nabo východu území; žádné nebo vemi nízké riziko: v jižních provinciích a v pobřežních lokalitách nebo ve výše položených oblastech, velká městská centra (turistická): Bangkok, Pattaya, hua Hin, Cha Am, Chiang Mai, Ko Samui, Phuket, Krabi, Songkhla, Hat Yai jsou bez malárie.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
richinóza - převážně na severu, Opisthorchiáza - převážně na severovýchodě, Horečka dengue, Filarióza lymfatická - pohraniční oblasti na západě, Skvrnitý tyfus (blechy, vši), Chikungunya, Lymeská borelióza, Bilharzióza - provincie Phitsanulok, Phichit, Hepatitida typu C, Tuberkulóza, Venerické infekce, Leptospiróza - květen-říjen, převážně na severovýchodě, Melioidóza