Úvod
Poradna
Přírodní přípravky

Přírodní přípravky

Přírodní přípravky pro rovnováhu a zdraví ve spolupráci s MUDr. Frejem

Již 17 let společnost Ecce Vita ve spolupráci s Mudr. Frejem přináší na trh řadu produktů převážně v bio kvalitě zaměřených na přírodní léčbu a doplnění našeho života. Kromě tradic a dávných, mnohdy tisíce let starých receptur využíváme i dlouholeté zkušeností dr. Freje s léčbou chronických zánětů a civilizačních nemocí, které se dr. Frej věnuje dvacet let.

Přírodní léčba je věda a umění zdravého života bez léků vycházející z prokázané filozofie starověkých medicínských systémů. Zásady zdraví a nemoci a principy léčení se liší od západní medicíny. Zásadním rozdílem mezi přírodní léčbou a západním způsobem terapie je to, že teorie a praxe vychází z holistického, celkového pojetí člověka. Léčba se nezaměřuje na pojmenovávání nemocí a následně jednotnou léčbu jedné nemoci bez ohledu na to, koho léčíme. Naopak, bere v úvahu souhrn všech faktorů, které mohou zdravotní stav ovlivnit, například nepravidelnost v režimu, špatná životospráva, nedostatek spánku, či stres, což v souhrnu pak vede k poruchám v činnosti organismu a nemocem. V přírodní léčbě pomáháme správnou stimulací a regulováním samoléčebných sil v těle v uzdravení. Bylinná léčba je u chronických nemocí spolu s úpravou stravy a snížením stresu zásadní.

Důležité byliny

Byliny se považují za potraviny, které podporují přirozené procesy v těle a negativně neovlivňují například imunitní systém při dlouhodobém užívání jako mnoho chemických léků. Byliny působí v harmonickém souladu s potřebami lidského těla. Byliny mají v drtivé většině pozitivní účinky na zdraví a nežádoucí účinky jsou spíše výjimečné na základě nadměrného užívání.
Byliny obsahují kromě živin, vitaminů a minerálů ještě mnoho dalších, doposud nepoznaných látek. Je vhodné užívat kapsle s celými nadrcenými bylinami, nebo extrakty z celých bylin. Kapsle v rostlinné celulóze se rozpustí spolehlivě v tráviím traktu a tak mohou působit v organismu. Také doporučujeme kupovat přípravky, které obsahují certifikované organické byliny (uvedeno na etiketě), neboť takový bio výrobek daleko lépe působí v těle a koupí přípravku podporujete pěstování na biofarmách. Pro maximální účinek je nutné byliny užívat několik měsíců.

Ze široké nabídky bylin a směsí vyzkoušených tisíce let a též originálních receptur se můžeme zmínit například o 5000 let používanou kombinaci zaměřenou na očistu (Triphala).

Odpadní látky z trávícího systému, metabolismu a toxiny z různých vnějších zdrojů kolují po celém těle, usazují se a často bývají příčinou různých zdravotních problémů,“ vysvětluje MUDr. David Frej, odborník na regeneraci a detoxikaci organismu. A dodává důležitou radu: „Je vhodné pravidelně provádět očistu těla“. Triphala není žádnou radikální kúrou, spíše naopak. Bylinky se průběžně starají o pročištění vašeho těla a zároveň pomáhají přirozeným způsobem k regeneraci celého organismu. Tělo se tak zbaví i nejhlouběji usazených toxinů a zrychlí metabolismus. Snadné je i samotné užívání. Nasušené bylinky jsou již připravené v přírodních kapslích, a tak si stačí v průběhu detoxikace vzít každý večer tři z nich a zapít je teplou vodou. Účinky je možné pozorovat již po dvou až třech měsících. Triphalu lze užívat dlouhodobě, není návyková.

Tulsi (Ocimum sanctum), která je uznávána jako obecný posilující a vitalizační prostředek neboli „Elixír života“, je již po dlouhý čas tradičně používána pro léčbu širokého spektra poruch - působí na vyšší obranyschopnost, přispívá k fyzické pohodě a větší vitalitě, navozuje energetické povzbuzení organismu.Tulsi v našich čajích a kapslích je pěstována výhradně certifikovanými pěstiteli podle zásad organického zemědělství.

Kromě kapslí Lze Tulsi pít v různých chuťových podobách v bio Tulsi čajích.

Amalaki (Emblica officinalis) - indický angrešt je nejznámějším tonikem a nejbohatším přírodním zdrojem vitaminu C, který se nezničí ani varem a úpravou do kapslí. Je to jeden z nejsilnějších antioxidantů. Ašvaganda (Withania somnifera) je jedna z hlavních bylin podporující tvorbu imunity, tedy posilující imunitu. Zvyšuje odolnost a sílu.

Himalájská bylina Kutki (Picrorhiza kurroa ) posiluje nejen imunitu, ale zejména játra. Nachází se v přípravku Immunity.

Na chronické záněty zodpovědné za civilizační nemoci působí extrakt kurkumy (Kubra), na stres a deprese užíváme pupečník zvaný gotu kola neboli Brahmi, Vynikající je starodávná kombinace bylin (B Skin) která čistí krev a játra a tím pleť a kožní nemoci. Chřest hroznovitý, Śatavari (Asparagus racemosus) posiluje ženský organismus a imunitu. Grapin, směs antioxidantů ze standardizovaného extraktu přímořské borovice obsahující 70 % zdraví prospěšných proanthokyanidinů a prášku z révy vinné chrání buňky před oxidačním stresem. Ankak, extrakt z červené rýže za pomoci kvasinek Monascus purpureus harmonizuje tvorbu cholesterolu v játrech a hladinu krevních tuků. Pro pravidelné čistění zubů lze doporučit bylinnou zubní pastu bez fluoridu, která obsahuje bylinu Neem, známou svým antibakteriálním působením, a přírodní esenciální oleje z hřebíčku a máty.

Mnohé bylinné přípravky navozují bez nežádoucích účinků rovnováhu. V přírodě najdeme tisíce bylin s prokázanými zdravotními účinky. V dnešní technické době není lehké najít čisté přírodní produkty, bez chemikálií a konzervantů.  Pod značkou Ecce Vita najdeme kvalitní bylinné přípravky, kosmetiku a čaje, které vycházejí z tisíciletých moudrostí starodávné medicíny. Spojení znalostí našich moudrých předků s moderními výrobními postupy umožnilo uvést řadu originálních přípravků, mnohé z nich v bio kvalitě na různé zdravotní obtíže.