Úvod
Moje lékárna a Galmed produkty
Pomůcky pro trénink paměti

Pomůcky pro trénink paměti

O pomůcky pro kognitivní trénink je stále zájem. Lidé, kteří mají někoho blízkého s Alzheimerovou chorobou, vědí, že je někdy obtížné vymyslet nějakou činnost, která by jejich blízkého zaujala. Sada pro kognitivní trénink pro domácí použití je třetí generaci sady her a úkolů, které pomáhají lidem s různým stupněm demence procvičovat jejich duševní schopnosti. Procvičovat mozek má v každém případě smysl. Pokud marně hledáte inspiraci jak na to, podívejte se na Sešity pro trénování paměti a dalších kognitivních funkcí. Sešity jsou k dispozici nejen v e-shopu České alzheimerovské společnosti, ale také v síti Moje lékárna. Dobrá zpráva závěrem je, že vybrané zdravotní pojišťovny přispívají až do výše 500 Kč na nákup pomůcek pro trénink paměti a kognitivní trénink či na preventivní vyšetření související s odhalením různých stupňů demence. 

Všeobecná zdravotní pojišťovna - V rámci prevence poruch duševního zdraví můžete ve věku od 65 let využít příspěvek až 500 Kč.

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR – Přispívají až 500 Kč pro dospělé na prevenci poruch kognitivních funkcí a paměti na kognitivní pomůcky doporučené Českou alzheimerovskou společností.

Revírní bratrská pokladna až 500 Kč - Program LEPŠÍ PAMĚŤ - částka do 500 Kč na prevenci poruch duševního zdraví (kurzy tréninku paměti, pomůcky pro trénink paměti doporučené Českou alzheimerovskou společností, vyšetření paměti u psychologa nebo psychiatra).

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda  - Příspěvek SENIOR nad 65let 500 Kč na specifické pomůcky pro trénování paměti a prevenci rozvoje Alzheimerovy choroby.

Vojenská zdravotní pojišťovna – Pojištěncům od 60 let nabízí  na kognitivní pomůcky doporučené Českou alzheimerovskou společností příspěvek 300 Kč.

Bližší informace hledejte u své zdravotní pojišťovny.

Tomuto filtru neodpovídají žádné výsledky.