Úvod
Volně prodejné léky
Obezita
Orlistat Sandoz 60mg cps.dur.84x60mg I

Orlistat Sandoz 60mg cps.dur.84x60mg I

Cenový hit
IMG_0877.png

Orlistat Sandoz 60mg cps.dur.84x60mg I

Obezita

Léčivý přípravek Orlistat Sandoz® podpoří vaše úsilí v hubnutí a ve srovnání se samotnou dietou zhubnete ještě více. Používá se ke snížení tělesné hmotnosti u dospělých s nadváhou, kde by nízkokalorická dieta s nízkým obsahem tuků měla být součástí léčby. Vězměte zdraví do vašich rukou, nadváha či obezita představuje hlavní rizikový faktor pro vznik řady onemocnění. Při hubnutí a udržení si optimální váhy je i klíčový pravidelný pohyb a vyvážená strava. Celý popis

Dostupný
Lékarny

528 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

mobilbanner

Podpořte úspěch své diety ke snížení hmotnosti s léčivým přípravkem ORLISTAT Sandoz®

Díky přípravku Orlistat Sandoz® 60 mg zhubnete ještě více než se samotnou dietou. Přípravek podporuje snížení tělesné hmotnosti a je určen dospělým od 18 let trpícím nadváhou s hodnotou BMI (indexu tělesné hmotnosti) rovnou či vyšší 28. Přípravek se užívá v kombinaci s nízkokalorickou dietou s nízkým obsahem tuků. Pro úspěšnou léčbu je klíčová zdravá životospráva a dostatek fyzického pohybu.

kapicky

Snižuje vstřebávání tuků ze stravy asi o čtvrtinu

sipka

A tím snižuje kalorický příjem

play next

Podporuje efekt diety k redukci hmotnosti

Přípravek je bez lepku a bez laktózy.

Jak Orlistat Sandoz® účinkuje?

Lék Orlistat Sandoz® podpoří vaše úsilí v hubnutí a ve srovnání se samotnou dietou zhubnete ještě více. Na každé 2 kg, které zhubnete díky samotné dietě, Vám tak přípravek ORLISTAT Sandoz® pomůže zhubnout ještě o další 1 kg.  Cílí přímo na tuky ve Vašem trávicím systému tak, že zabraňuje vstřebávání části tuků přijatých ve stravě, které by se jinak uložily do tukových zásob. Nestrávený tuk je pak vylučován stolicí.

salatek

Zjistěte svůj Body Mass Index (BMI)

Pomocí Body Mass Indexu (BMI) neboli také indexu tělesné hmotnosti zjistíte, zda máte ideální tělesnou hmotnost vzhledem k své výšce, nebo zda trpíte nadváhou.

Léčivý přípravek s účinnou látkou orlistat smíte užívat pouze, pokud je Váš Body Mass Index 28 nebo vyšší. Níže uvedený přehled Vám pomůže zjistit, zda máte nadváhu a zda je pro Vás přípravek s účinnou látkou orlistat vhodný.

BMI cedulek

Mějte svou váhu i zdraví pod kontrolou

pani

Nadváha zvyšuje riziko vzniku řady onemocnění jako cukrovky, vysokého krevního tlaku, vysokého cholesterolu, onemocnění srdce, mozkové mrtvice, určitých forem rakoviny, bolestí kloubů a jiné.

Snížení Vaší váhy na optimální úroveň a její dlouhodobé udržení Vám pomůže snížit tato rizika a zlepšit Váš zdravotní stav.

Dieta není sprint! Jak úspěšně zhubnout?

Tajemstvím zdravého hubnutí jsou dlouhodobé změny jídelníčku v kombinaci s pravidelným pohybem, které může být na čas podpořeno i léky na hubnutí.

Pokud chcete zhubnout a udržet si optimální váhu natrvalo, důležité jsou následující body:

1. Poznejte své denní energetické potřeby! Chcete-li zhubnout, musíte přijmout méně kalorií, než vydáte. Pravidelná, pestrá a vyvážená strava doplněná vhodným pitným režimem je klíč.

2. Stanovte si reálné cíle! Nikdo nedokáže přes noc úplně změnit své návyky. Postupné a rovnoměrné snižování váhy o zhruba 0,5 kg za týden je reálný cíl.

3. Pokračujte, i když vaše váha pomalu klesá. Snižovat váhu pomalu a postupně je lepší, než se po rychlém úspěchu neustále potýkat s jo-jo efektem.

4. Rozhodnete-li se podpořit svou dietu přípravkem Orlistat Sandoz®, stanovte si počáteční den, kdy začnete lék užívat. Dříve než začnete tobolky užívat, začněte držet nízkokalorickou dietu s nízkým obsahem tuků a nechte vašemu tělu několik dnů, aby si zvyklo na nové stravovací návyky. Užívejte 1 tobolku třikrát denně s jídlem po dobu maximálně 6 měsíců.

5. Více se pohybujte - fyzická aktivita spaluje kalorie! Nepodceňujte ani pohyb v běžném životě! Místo autem jeďte na kole, místo vlakem choďte pěšky, místo výtahem jděte po schodech – mnoho malých změn má také vliv na spotřebu kalorií.

6. Nezapomínejte na vitamíny a minerály! Vitamíny jsou společně s minerály potřebné pro regulaci tělesných procesů.

7. Relaxujte! Pro zachování fyzické a duševní rovnováhy, potřebujete čas na relaxaci, který bude patřit pouze Vám - Váš čas poklidu a zotavení.

pani ma salatek

Jak se přípravek užívá

  • Užívejte 1 tobolku třikrát denně s jídlem (obvykle jednu tobolku při snídani, při obědě a při večeři). Ujistěte se, že Vaše tři hlavní jídla jsou vyvážená, mají snížené množství kalorií a tuků.
  • Neužívejte více než 3 tobolky denně.

 

UPOZORNĚNÍ

  • Užívejte tento přípravek pouze, pokud je Vám 18 let nebo více a Váš Body Mass Index (BMI) je 28 nebo vyšší.
  • Léčba by neměla trvat déle než 6 měsíců.
  • Pokud nezhubnete během 12ti týdnů užívání přípravku, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
  • Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Orlistat Sandoz® 60 mg nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého – možné nežádoucí účinky najdete v příbalovém letáku.

LEGAL LINE

Orlistat Sandoz® 60 mg je volně prodejný léčivý přípravek k vnitřnímu užití s účinnou látkou orlistat. Čtěte pozorně příbalový leták.

Parametry

SUKL název

Orlistat Sandoz 60mg cps.dur.84x60mg I

Farmakoterapeutická skupina

LÉČIVA K TERAPII OBEZITY, KROMĚ DIETETIK

EAN

5907626701258

PDK

2652437

SUKL kód

0157949

ATC

ORLISTAT

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]