Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Afrika
Tanzanie

Tanzanie

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je povinné pouze pro cestovatele starších 9 měsíců, kteří přijíždějí z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. V každém případě je doporučeno pro všechny cestovatele pro jejich ochranu. Musí proběhnout nejpozději 10 dní před odjezdem.
2. Doporučená očkování:
Velmi naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu. Od října do května se doporučuje očkování proti meningokokové meningitidě. Pro delší pobyt se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. Doporučuje se i očkování proti choleře zvláště u osob, které nemají zajištěné kvalitní stravování. Pro cestovatele, kteří se budou pohybovat převážně na venkově je očkování proti vzteklině. Lidem starším 30 let se doporučuje nechat se přeočkovat proti záškrtu a poliomyelitidě. Všichni cestovatelé by si měli nechat zkontrolovat očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje na celém území včetně městských částí. Vyskytuje se v nižších nadmořských výškách než 1800 m. Cestovatelům se doporučuje profylaxe proti malárii.
4. Další rizika infekčních onemocnění:

Mor
Očkování je doporučeno jen těm osobám, které by mohly být příležitostně v kontaktu s hlodavci (antropologové, archeologové, geologové, zdravotníci, misionáři, speleologové atd.). Běžné očkování by mělo být dokončeno před vstupem do oblastí postižených morem. Známé rizikové oblasti jsou u jezera Victoria (provincie Shinyanga a Tanga) a východní části hranice s Keňou (včetně oblasti Kilimandžára). Poslední propuknutí bylo hlášeno v oblasti: Lushoto a Tanga oblasti (Tanga provincie).

Brucelóza , Horečka dengue, Filarióza, lymfatická a Onchocerkóza, Horečka boutonneuse, Klíšťová recidivující horečka, Hemoragická horečka Krim-Kongo, Chikungunya, Lymeská borelióza, Spavá nemoc - převážně v oblastech Arusha a Kigoma, národní park - Serengeti , Bilharzióza - v Zanzibaru, Tuberkulóza, Hepatitida typu C, Venerické infekce, Průjmová onemocnění