Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Afrika
Kamerun

Kamerun

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je požadováno od všech cestovatelů starších 1 roku.
2. Doporučená očkování:
Velmi naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu. Od října do května se doporučuje očkování proti meningokokové meningitidě. Pro delší pobyt se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. Doporučuje se i očkování proti choleře zvláště u osob, které nemají zajištěné kvalitní stravování. Pro cestovatele, kteří se budou pohybovat převážně na venkově je očkování proti vzteklině. Lidem starším 30 let se doporučuje nechat se přeočkovat proti záškrtu a poliomyelitidě. Všichni cestovatelé by si měli nechat zkontrolovat očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje v celé zemi, ve všech nadmořských výškách, i v městských aglomeracích. Antimalarická profylaxe se doporučuje všem cestovatelům.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Paragonimiáza - jihovýchodní oblasti, Leishmanióza,viscerální + kožní - sporadicky na severu, Filarióza, lymfatická + Onchocerkóza + Loa, Horečka boutonneuse, Klíšťová recidivující horečka, Skvrnitý tyfus, (blechy, vši), Chikungunya, Spavá nemoc, Bilharzióza, Hepatitida typu C, Tuberkulóza, Leptospiróza - převážně na západě, Venerické infekce, Průjmová onemocnění