Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Afrika
Svazijsko

Svazijsko

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je povinné pouze pro cestovatele starších 1 roku, kteří přijíždějí z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Očkování musí proběhnout nejpozději 10 dní před odjezdem.
2. Doporučená očkování:
Velmi naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu. Pro delší pobyt se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. Pro cestovatele, kteří se budou pohybovat převážně na venkově je očkování proti vzteklině. Doporučuje se i očkování proti choleře zvláště u osob, které nemají zajištěné kvalitní stravování. Lidem starším 30 let se doporučuje nechat se přeočkovat proti záškrtu a poliomyelitidě. Všichni cestovatelé by si měli nechat zkontrolovat očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie se na většině území nevyskytuje; riziko existuje pouze v severních a východních oblastech - pastviny a planiny, zvláště v oblasti Big Bend, Mhlume, Simunye a Tshaneni. Vysoké riziko: v lesnatých oblastech v období dešťů na východě území (Big Bend, Mhlume, Simunye a Tshaneni) během období dešťů (listopad -červen) průměrné riziko: během sucha nízké riziko: Mbabana a výše položených oblastech na západě
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Průjmová onemocnění, Horečka boutonneuse , Chikungunya , Bilharzióza , Venerické infekce