Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Afrika
Eritrea

Eritrea

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je požadováno od všech cestovatelů a musí proběhnout nejpozději 10 dní před odjezdem. Doporučuje se cestování do těchto zemí odložit u dětí mladších 1 roku.
2. Doporučená očkování:
Velmi naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu. Pro delší pobyt se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. Od října do května očkování proti meningokokové meningitidě, pro cestovatele, kteří se budou pohybovat převážně na venkově je očkování proti vzteklině. Lidem starším 30 let se doporučuje nechat se přeočkovat proti záškrtu a poliomyelitidě. Všichni cestovatelé by si měli nechat zkontrolovat očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Výskyt malárie je v celé zemi včetně městských oblastí. Riziko se vyskytuje pod 2200 m n.m. Proto se doporučuje všem cestovatelům antimalarická profylaxe.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Skvrnitý tyfus je kosmopolitní nemocí a může se objevit všude tam, kde skupiny osob žijí ve špatných sociálních podmínkách a trpí podvýživou. Propuknutí skvrnitého tyfu se vyskytlo v této zemi a riziko existuje pro všechny osoby žijící nebo pracující v oblastech země (antropologové, archeologové, geologové, zdravotníci, misionáři atd.). Ochranou vůči skrvnitému tyfu je likvidace vší. Výroby vakcíny vůči skvrnitému tyfu byla celosvětově zastavena. Léčba antibiotikem s tetracyklinem vede k úplnému uzdravení.

Průjmová onemocnění, Hepatitida typu E , Leishmanióza,viscerální a kožní, Filarióza, lymfatická a Onchocerkóza, Horečka boutonneuse, Klíšťová recidivující horečka, Bilharzióza - převážně oblasti v povodí Tekeze až k Asmara, Hepatitida typu C, Venerické infekce