Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Afrika
Kongo

Kongo

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je povinné pro všechny cestovatele. Musí proběhnout nejpozději 10 dní před odjezdem do země.
2. Doporučená očkování:
Velmi naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu. Od října do května se doporučuje očkování proti meningokokové meningitidě. Pro delší pobyt se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. Doporučuje se i očkování proti choleře zvláště u osob, které nemají zajištěné kvalitní stravování. Pro cestovatele, kteří se budou pohybovat převážně na venkově je očkování proti vzteklině. Lidem starším 30 let se doporučuje nechat se přeočkovat proti záškrtu a poliomyelitidě. Všichni cestovatelé by si měli nechat zkontrolovat očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje na celém území, ve všech nadmořských výškách i v městských aglomeracích. Antimalarická profylaxe je doporučena všem cestovatelům.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Horečka dengue, Filarióza, lymfatická + Onchocerkóza + Loa, Hemoragická horečka Krim-Kongo, Klíšťová recidivující horečka, Mor - přírodní lokality v provincii Orientale, Chikungunya, Spavá nemoc - zvláště v provinciích Equateur a Bandundu, Horečka Lasa, Bilharzióza, Tuberkulóza, Horečka Ebola, Virové onemocnění Marburg - severovýchodní oblasti provincie Orientale, Venerické infekce, Průjmová onemocnění,