Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Afrika
Senegal

Senegal

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je povinné pouze pro cestovatele starších 1 roku, kteří přijíždějí z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. V každém případě je doporučeno pro všechny cestovatele pro jejich ochranu. Musí proběhnout nejpozději 10 dní před odjezdem.
2. Doporučená očkování:
Velmi naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu. Od října do května se doporučuje očkování proti meningokokové meningitidě. Pro delší pobyt se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. Doporučuje se i očkování proti choleře zvláště u osob, které nemají zajištěné kvalitní stravování. Pro cestovatele, kteří se budou pohybovat převážně na venkově je očkování proti vzteklině. Lidem starším 30 let se doporučuje nechat se přeočkovat proti záškrtu a poliomyelitidě. Všichni cestovatelé by si měli nechat zkontrolovat očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje na celém území, ve všech nadmořských výškách i v městských oblastech. Cestovatelům se doporučuje profylaxe proti malárii.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Leishmanióza,viscerální + kožní - převážně v semiaridních oblastech, Horečka dengue, Horečka Krim-Kongo, Filarióza, lymfatická a Onchocerkóza, Horečka Rift Valley, Klíšťová recidivující horečka, Skvrnitý tyfus, (blechy, vši), Chikungunya, Spavá nemoc , Bilharzióza, Tuberkulóza, Hepatitida typu C, Venerické infekce, Horečka Lasa, Průjmová onemocnění