Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Afrika
Středoafrická republika

Středoafrická republika

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici se požaduje od všech osob starších 9 měsíců života. Očkování musí proběhnout alespoň 10 dní před příjezdem do země.
2. Doporučená očkování:
Velmi naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu. Od října do května se doporučuje očkování proti meningokokové meningitidě. Pro delší pobyt se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. Doporučuje se i očkování proti choleře zvláště u osob, které nemají zajištěné kvalitní stravování. Pro cestovatele, kteří se budou pohybovat převážně na venkově je očkování proti vzteklině. Lidem starším 30 let se doporučuje nechat se přeočkovat proti záškrtu a poliomyelitidě. Všichni cestovatelé by si měli nechat zkontrolovat očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje na celém území, ve všech nadmořských výškách i v městských oblastech. Cestovatelům se doporučuje profylaxe proti malárii.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Průjmová onemocnění,Leishmanióza,viscerální a kožní, Horečka Rift Valley, Filarióza, lymfatická a Onchocerkóza a Loa-Loa, Klíšťová recidivující horečka, Chikungunya - převážně na jihu, Spavá nemoc, Bilharzióza, Tuberkulóza, Hepatitida typu C, Venerické infekce , Průjmová onemocnění