155

Súdán

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je povinné pouze pro cestovatele starších 1 roku, kteří přijíždějí z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. V každém případě je doporučeno pro všechny cestovatele pro jejich ochranu. Musí proběhnout nejpozději 10 dní před odjezdem.Certifikát o očkování může být vyžadován u cestovatelů přijíždějících ze Súdánu, jehož část leží v endemické zóně žluté zimnice. Očkování se doporučuje zvláště těm cestovatelům, kteří cestují na jih od 15° severní šířky.
2. Doporučená očkování:
Velmi naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu. Celoročně se doporučuje očkování proti meningokokové meningitidě. Pro delší pobyt se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. Pro cestovatele, kteří se budou pohybovat převážně na venkově je očkování proti vzteklině. Lidem starším 30 let se doporučuje nechat se přeočkovat proti záškrtu a poliomyelitidě. Všichni cestovatelé by si měli nechat zkontrolovat očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje na celém území, ve všech nadmořských výškách i v městských oblastech. Cestovatelům se doporučuje profylaxe proti malárii.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Hepatitida typu E, Echinokokkóza (E.granulosus) převážně jižní Súdán, Brucelóza , Leishmanióza,viscerální + kožní - zvláště na jihu a východě- jižně 15°severně, Horečka dengue, Horečka Krim-Kongo, Horečka Rift Valley, Filarióza, lymfatická a Onchocerkóza a Loa-Loa, Horečka Phlebotomus, Klíšťová recidivující horečka - převážně jižní Súdán, Skvrnitý tyfus, (blechy, vši) - převážně jižní Súdán, Spavá nemoc - převážně jižní Súdán , Bilharzióza - převážně Niltal a jižní provincie, Hepatitida typu C,Tuberkulóza, Venerické infekce, Horečka Ebola - jižní Súdán , Průjmová onemocnění

Aktuality v Mojí lékárně

14. 9. 2020

Měření stáří cév

26. 3. 2019

Demence a Alzheimerova choroba

Doporučujeme

B17 APRICARC s meruňkovým...

Rakytník a reishi podporují přirozenou...

Moje lékárna -...

Lactobacilky pro děti s příchutí...

Espigal Galmed 80mg 100...

Podporuje regulaci střevních plynů díky obsahu...

Psyllium Galmed 200g

Indická vláknina na podporu správného...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu