160

Namibie

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je povinné pro všechny cestovatele, kteří přijíždějí z endemických oblastí výskytu žluté zimnice a jsou starší než 1 rok. Očkování musí proběhnout alespoň 10 dní před odjezdem.
2. Doporučená očkování:
Velmi naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu. Od října do května se doporučuje očkování proti meningokokové meningitidě. Pro delší pobyt se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. Pro cestovatele, kteří se budou pohybovat převážně na venkově je očkování proti vzteklině. Lidem starším 30 let se doporučuje nechat se přeočkovat proti záškrtu a poliomyelitidě. Všichni cestovatelé by si měli nechat zkontrolovat očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje v celé zemi; v severní části země v oblasti hraničící s Angolou (Ovamboland), Zambie a Botswana (Caprivi Strip, Otjozondjupa a Omaheke). V údolích Kunene a Okavanga River/Caprivi Strip riziko existuje po celý rok (provincie Kunene, Ohangwena, Oshana, Oshikoto, Otjouzoudjupa). Vysoké riziko: celoročně v severních oblastech podél Kawango a Kunene průměrné riziko: Ovamboland, Etosha-Pfanne, pásmo Caprivi, zvýšené riziko zejména v období dešťů nízké riziko: ostatní území na severu a severovýchodě až na jih.. Osoby navštěvující národní park Etosha by měly užívat antimalarika.
4. Další rizika infekčních onemocnění:

Mor
Očkování je doporučeno jen těm osobám, které by mohly být příležitostně v kontaktu s hlodavci (antropologové, archeologové, geologové, zdravotníci, misionáři, speleologové atd.). Běžné očkování by mělo být dokončeno před vstupem do oblastí postižených morem. Známé rizikové oblasti se nacházejí na severu (Národní park Etosha) a podél východní hranice s Botswanou a Jižní Afrikou.

Průjmová onemocnění, Brucelóza, Hemoragická horečka Krim-Kongo, Leishmanióza, kožní - střední oblast pobřeží, Spavá nemoc - sporadicky na severu, Bilharzióza, Tuberkulóza, Antrax, Venerické infekce

Aktuality v Mojí lékárně

14. 9. 2020

Měření stáří cév

2. 2. 2020

TV reklama

Doporučujeme

Moje lékárna -...

Lactobacilky pro děti s příchutí...

Moje Lékárna Varilex...

  cévní systém  Diosmin 450mg +...

Moje lékárna - Cerutin,...

Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro...

Moje lékárna Silymarin...

Doplněk stravy s náhradním sladidlem – rostlinný...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu