Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Amerika
Venezuela

Venezuela

1. Povinné očkování:
Žádné
2. Doporučená očkování:
Očkování je doporučeno, plánuje-li cestovatel pobyt mimo turistické oblasti, ve venkovských oblastech (pěší turistika), a pro osoby s pracovním úkolem v odlehlých oblastech. Vyskytuje se převážně na jihu. Města Caracas a Valencia stejěn jako severní pobřeží jsou bez rizika přenosu žluté zimnice. Očkování není požadované u dětí mladších 9 měsíců. Očkování se provádí podáním 1 dávky vakcíny nejpozději 10 dní před cestou. Všem cestovatelům se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě dlouhodobého pobytu je doporučeno očkování proti virové hepatitidě B. Jestliže nemáte zajištěno kvalitní stravování, doporučuje se očkování proti choleře. Pokud budete cestovat po venkovských oblastech, doporučuje se očkování proti vzteklině. Cestovatelům starších 30 let se doporučuje očkování proti záškrtu. Zkontrolujte si své očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje v celé zemi; rizikové oblasti jsou:
Severní Venezuela: riziko malárie neexistuje ve městech a přímořských letoviskách severní Venezuely (Caracas, Maracaibo, Macuto, Isla de Margarita). Ojedinělé případy jsou hlášeny z venkovských oblastí níže 600 m. Riziko malárie existuje ve venkovských oblastech Sucre stát kde úřad ve Santa Fe hlásilo největší množství případů.
Západní Venezuela: riziko malárie existuje v následující oblastech: stát Apure: krajní západní část státu ( západní oblasti města Guasdualito) a všechny venkovské a městské oblasti na jih od řeky Azauca; stát Barinas: západní třetí státu vyjma město Barinas.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Horečka dengue, Leishmanióza (kožní a slizniční), Filarióza, Onchocerkóza - 2 ložiska na severu, 1 ložisko v Amazonas - převážně na jihu, Onemocnění Chagas, Bilharzióza - ložiska v oblastech Maracay, Aragua, Corabobo a Valencia Leptospiróza - region San Martin, Histoplasmóza, Venerické infekce