Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Amerika
Peru

Peru

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je požadováno od osob přijíždějících z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Certifikát o očkování je vyžadován u dětí všech věkových kategorií. Děti mladší 9 měsíců by neměly být očkovány z důvodu možného vzniku encefalitidy po podání vakcíny proti žluté zimnici. Je-li plánovaná cesta vedena přes oblasti s výskytem žluté zimnice, doporučuje se raději cestu odložit do doby, kdy dítě dosáhne věku 9 měsíců a může být očkováno bez obav. Očkování musí proběhnout nejpozději 10 dní před příjezdem do země.
2. Doporučená očkování:
Všem cestovatelům se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě dlouhodobého pobytu je doporučeno očkování proti virové hepatitidě B. Jestliže nemáte zajištěno kvalitní stravování, doporučuje se očkování proti choleře. Pokud budete cestovat po venkovských oblastech, doporučuje se očkování proti vzteklině. Cestovatelům starších 30 let se doporučuje očkování proti záškrtu. Zkontrolujte si své očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie zde existuje především ve venkovských oblastech níže 1500 m v následující částech země: severozápadní Peru: podél pobřeží v oblastech Tumbes, Piura, Lambayeque, a La Libertad, Ancash a oblasti Cajamarca, Amazonas, San Martin; severovýchodní a východní Peru: oblasti Loreto a Ucayali; centrální a jižní Peru: Oblasti Madre de Dios, Huanuco, Ayacucho, Apurimac a následující oblasti Cusco: La Convencion provincie; Oblast Junin: Satipo a Chanchamayo provincie. Poznámka: riziko malárie neexistuje v Lima, a Andské vysočině (Cuzco, Machu Picchu, Puno, Ayacucho, Huancayo a další vysoce položené oblasti).
Výskyt malárie v nižších nadmořských výškách než je 1500 m.
4. Další rizika infekčních onemocnění:

Mor
Očkování je doporučeno jen těm osobám, které by mohly být příležitostně v kontaktu s hlodavci (antropologové, archeologové, geologové, zdravotníci, misionáři, speleologové atd.). Běžné očkování by mělo být dokončeno před vstupem do oblastí postižených morem. Riziko se vyskytuje v severní části země.

Skvrnitý tyfus
Skvrnitý tyfus je kosmopolitní nemocí a může se objevit všude tam, kde skupiny osob žijí ve špatných sociálních podmínkách a trpí podvýživou. Propuknutí skvrnitého tyfu se vyskytlo v této zemi a riziko existuje pro všechny osoby žijící nebo pracující v oblastech země (antropologové, archeologové, geologové, zdravotníci, misionáři atd.). Ochranou vůči skrvnitému tyfu je likvidace vší. Výroby vakcíny vůči skvrnitému tyfu byla celosvětově zastavena. Léčba antibiotikem s tetracyklinem vede k úplnému uzdravení.

Brucellóza - výše položená území , Echinokokkóza (E.granulosus) , Fasciolopsiózy (F.hepatica) , Horečka dengue, Leishmanióza (kožní a slizniční), Horečka Rocky Mountain - Antiochia, Santander, Cundinamarca, Causa, Onemocnění Chagas, Vzteklina, Leptospiróza - region San Martin ,Tuberkulóza, Venerické infekce