Úvod
Magazín
5 kroků k dokonalému detoxu

5 kroků k dokonalému detoxu

Zanesený stroj nebude nikdy dokonale fungovat. Až dokud ho nepročistíme. Stejné je to i s naším tělem. Detoxikace organismu představuje základ našeho zdraví a psychické pohody. Jak se zbavit protivných toxinů a cítit se opět skvěle? Nabízíme návod v pěti krocích!

Udělejte své rozhodnutí správně

Naše tělo je neustále vystaveno vlivu toxinů, tedy látek působících negativně na naše zdraví. Najdeme je v potravinách, v nápojích i ve vzduchu. Nenamlouvejme si tedy, že se jich po týdnu diety zbavíme jednou provždy a dál se o nic nemusíme starat. Detox by se pro nás měl stát pravidelným procesem a po čase také životním stylem. Pokud se tedy rozhodnete detoxikovat, věřte svému rozhodnutí a držte se jej. I kdybyste si opravdu dali ten máslový dortík či sklenku červeného. Vydržte. Přemozte se. Důvěřujte si. Vaše zdraví za to stojí!

Pijte jako duha

Ale pouze vodu, bylinné odvary nebo čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Zapomeňte na chvilku na alkohol a kávu, sladké džusy či silně sycené nápoje. S vodou naopak nešetřete, denně si dopřejte klidně i tři litry. Odplaví z těla mnoho nečistot a škodlivých látek, dodá vám energii, pročistí pleť i mysl.

V jídle buďte vybíraví

Méně je někdy více. A o jídle to platí dvojnásob. Odlehčete způsob svého stravování, jezte méně a kvalitněji. Dopřejte si spousty zeleniny a ovoce, vyhýbejte se polotovarům a těžce stravitelným potravinám. Připravujte si jednoduchá jídla bez přidaných glutamanů a pesticidů. Pomocníky při očistě jsou zejména citrony, česnek, brokolice, mungo fazolky, kapusta, červená řepa, grapefruit, chřest či špenát. Nezapomínejte ani na jablka, avokádo či čerstvé bylinky, jako jsou máta a bazalka.

Cvičením a meditací k cíli

Zdravé tělo je tělo v dobré formě. Cvičení vás donutí pořádně se zapotit a studie ukazují, že zároveň s potem odchází z těla i látky, jako jsou arsen, kadmium, olovo nebo rtuť. Po fyzické námaze se zaměřte na meditaci a odbourávání stresu. Znáte to – ve zdravém těle zdravý duch. A naopak. Dopřejte své mysli pokoj, odpočinek, relaxaci a čas na přemýšlení. Vaše investice bude znamenitě zúročena.

Pročistěte vzduch, který dýcháte

Asi není ve vašich silách ovlivnit ovzduší ve vašem městě, zaměřte se však na svůj domov a pracovní prostředí. Kouř, výpary, zvířecí chlupy, plísně a mikroorganismy mohou způsobit, že vzduch u vás doma či v práci je toxičtější než ten venku. Proto investujte do kvalitního zařízení na čištění vzduchu. Pokud je takové zařízení přes váš rozpočet, pořiďte si alespoň nové rostlinky. Jsou to přírodní osvěžovače vzduchu, který filtrují a zbavují ho toxinů.

138