Úvod
Magazín
Zázračná chlorella

Zázračná chlorella

Mnozí z vás si zajisté pokládáte otázku, co to vlastně ta chlorella je, proč je doporučována jako zdravá výživa či doplněk stravy a proč se jí také říká superpotravina?

Chlorella je jednobuněčná sladkovodní řasa, která se poprvé objevila, ve své starší formě, před zhruba 2,5 miliardami let, a obsahuje velké množství chlorofylu. Chlorofyl je zelený pigment obsažený v zelených rostlinách, sinicích a některých řasách a je součástí fotosyntézy. Chlorella má mnoho druhů a poddruhů a jedním z nejpoužívanějších pro výrobu doplňků stravy je Chlorella pyroneidosa (sorokiniana).

JEDINEČNOST CHLORELLY

Chlorella má komplexní složení, díky kterému poskytuje našemu tělu širokou škálu výživných látek. Látky obsažené v chlorelle jsou uloženy přirozeným způsobem, jsou vyvážené s vynikající výživovou hodnotou. V chlorelle se nachází například vitamin A, H (biotin), D, betakaroten, dále vitamin C a vitaminy skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6, B12 a kyselina listová). Z minerálů obsahuje železo, zinek, vápník, měď, draslík, fosfor nebo hořčík. Dále obsahuje několik aminokyselin, jako je lysin, leucin, alanin či arginin.

Chlorella patří mezi superpotraviny a ty mají za úkol plnit dvě základní funkce – sytit a čistit. Sytí díky tomu, že obsahují širokou škálu živin, které jsou nezbytné pro fungování buněk jednotlivých tkání, a čistí díky obsaženým látkám, které dokáží na sebe vázat odpad. Chlorella je vysoce výživná a zajišťuje tělu vhodnou výživu, aby se mohlo samo bránit infekcím.

SPECIFICKÉ SLOŽKY CHLORELLY

CGF – chlorella růstový faktor – jedná se o extrakt, který v sobě obsahuje směs RNA, DNA, aminokyselin, vitaminů a minerálů. Pokud chlorellu užívá dítě, růstový faktor podporuje rychlý růst organismu, v případě dospělého jedince podporuje budování silného imunitního systému a samouzdravovací procesy.

CHLOROFYL – díky vysokému obsahu této složky pomáhá chlorella k detoxikaci organismu. Chlorofyl v těle podporuje tvorbu hemoglobinu, má významný vliv při hojení ran, léčbě hemoroidů a popálenin. Působí protizánětlivě a omezuje vznik otoků. Pozitivně ovlivňuje činnost trávicího traktu tím, že stimuluje činnost žlučníku, tenkého střeva a slinivky břišní.

Všechna tato pozitiva jsou zajištěna díky unikátnímu složení chlorelly.

KDE SE CHLORELLA PĚSTUJE

Chlorella se pěstuje na Taiwanu, v Číně a Japonsku ve velkých manufakturách. Je podrobována kontrolám nezávadnosti a bakteriální kontaminaci. Řasa se pěstuje v teplém klimatickém pásmu. Nejlepší chlorella se sbírá ve večerních hodinách, kdy načerpala dostatek energie ze slunečního záření. Díky tomuto postupu je dosaženo co nejvyšší kvality.

Díky jejím mnohým příznivým účinkům se v posledních letech rapidně zvýšila spotřeba a dnes se tato řasa řadí mezi jednu z nejoblíbenějších superpotravin na světě.

Natural Taiwan Chlorella Moje lékárna je pěstována na Taiwanu ve velkých kultivačních bazénech a ve všech testech dopadla nejlépe. Dle laboratorních testů obsahovala ze všech testovaných vzorků nejméně škodlivých látek. Chlorella z Taiwanu je nejlepším zdrojem chlorelly vůbec a ve srovnání s čínskou chlorellou je několikanásobně čistší. Chlorella z Taiwanu se řadí mezi nejkvalitnější chlorelly na světě.

542