Úvod
Magazín
Máte už sbaleno do porodnice?

Máte už sbaleno do porodnice?

Čekáte své první miminko a jste nervózní při pomyšlení na porod? Devět měsíců může jedné mamince utéct jako voda a jiné se zase neskutečně táhnout. Jedno však máte společné – miminko zkrátka přijde na svět a vy se na to musíte důkladně připravit. Dnes vám poradíme, jak si ulehčit pobyt v porodnici i období šestinedělí a co vše zabalit do porodní tašky.

Co s sebou do porodnice?
Balení do porodnice nenechávejte na poslední chvíli a porodní tašku si nachystejte raději dopředu – ideálně 4–6 týdnů před termínem. Předejdete tak zbytečným stresům, když se miminko ohlásí dříve, a taky obavám, jestli vám pak partner přiveze do porodnice správný typ vložek. Pojďme si tedy říct, co vše si s sebou zabalit a proč.

Určitě už víte, že si musíte nachystat základní hygienické potřeby (kartáček s pastou, sprchový gel bez parfemace, šampon, hřeben, ručník), ale také pohodlnou obuv (nohy mohou být nateklé), kapesníky, gel z dubové kúry (na poraněnou hráz), jelení lůj na vyschlé rty či drobnou svačinku a neslazené pití. S sebou také případně župan a pyžamo. Každá porodnice má většinou k dispozici seznam základních potřeb na svých webových stránkách.

Úspěšný začátek mateřství 
Nezapomínejte však ani na další důležité pomůcky. Můžete se seznámit se širokým sortimentem značky Canpol babies, která již více než 30 let doprovází maminky na cestě mateřstvím. Po narození miminka jsou doporučovány multifunkční poporodní kalhotky, které jsou prodyšné a bezešvé, tudíž nikde netlačí a drží dobře poporodní vložky. Kalhotky můžete kdykoliv přeprat a použít znovu. V nabídce Canpol babies najdete také jednorázové kalhotky v různých velikostech.

Nezbytností jsou také zmíněné poporodní vložky – tělo se hned po porodu čistí a klasické vložky mnohokrát nestačí tyto „očistky“ absorbovat. Ale nemějte obavy – někdy se jedná pouze o pár dní a maximálně po šestinedělí se vše vrátí k normálu. Vysoce absorpční porodnické vložky Canpol babies mají široký profilovaný tvar, ale díky tenké a savé vrstvě jsou velmi diskrétní. Značka nabízí také variantu nočních vložek, které jsou širší a vysoce savé.

Úleva pro citlivá prsa
Kojení je úžasná věc, ale ze začátku to může být velký boj – miminko se nemusí umět přisát, bradavky pouze ožužlává, pláče nebo křičí, protože mléko neteče. A maminka zažívá stres nebo také bolest. Zahoďte ale veškeré obavy, protože vše se dá časem zvládnout. Od bolavých a popraskaných bradavek vám načas pomůžou chrániče bradavek Canpol babies z měkkého silikonu, který nemění chuť mléka a urychlí návrat k přirozenému kojení. Navíc jsou baleny přímo ve sterilizační kapsli, takže je můžete během 2 minut rychle vydezinfikovat v mikrovlnné troubě. Přibalit byste si měla taky vložky do podprsenky, které jsou savé, měkké a prodyšné, tudíž nedráždí citlivou pokožku prsou a bradavek.

Pokud se potýkáte s nízkou laktací (tvorbou mléka), můžete investovat do odsávačky mateřského mléka. Značka Canpol babies nabízí jak ruční odsávačku, která je vhodná, když musíte často cestovat, ale také elektrickou odsávačku EasyStart – poskytuje efektivní odsávání mléka a třístupňovou regulaci síly sání, která napodobuje sací rytmus miminka. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní. Odsávačku oceníte nejen v okamžiku nastartování laktace, ale také při dalších problémech během kojení, cestování a později při přechodu na krmení z lahve.

4760