Úvod
Magazín
Jarní úklid si zaslouží i tělo, zbavte ho škodlivin pomocí ostropestřce

Jarní úklid si zaslouží i tělo, zbavte ho škodlivin pomocí ostropestřce

Že zanesený organismus není váš případ? Jen si vzpomeňte, kolikrát byl za zimu smog a kolik léků jste brali na překonání nachlazení či chřipky, o zahřívání se alkoholem ani nemluvě.

Mnozí odborníci označují současnost za „dobu jedovou“. Toxické látky jsou nejen všude kolem vás, ale bohužel i ve vás. Do těla se dostávají ze znečištěného ovzduší při dýchání, z umělých éček obsažených v potravinách a nápojích či z kosmetiky, kterou denně používáte s pocitem, že díky ní budete krásnější. Bezpečné není ani dlouhodobé užívání léků, jelikož většina z nich má nežádoucí účinky. Pak jsou další škodliviny, s nimiž mnozí hřeší dobrovolně, ač ví o jejich nebezpečí. Mezi takové patří cigarety a také alkohol. Když všechno sečtete, uvědomíte si, jak moc vašemu organismu dáváte zabrat.
Tělo se sice snaží škodlivin zbavit, ale ne vždy mu to jde dostatečně rychle. V případě, že se mu to nedaří, se „otrava“ začne postupně projevovat prostřednictvím nejrůznějších symptomů.

Detoxikace krok za krokem

Právě jarní očista neboli detoxikace, je zaručeným způsobem, jak tělo nečistot zbavit. Existuje celá řada rad a postupů, ovšem všechny bez výjimky znamenají v první řadě vynechání alkoholu a cigaret. Pak je na řadě úprava jídelníčku. Zapomeňte na čas na sladkosti, uzeniny, polotovary a pokrmy z rychlého občerstvení. Naopak do jídelníčku zařaďte mnohem více zeleniny, ovoce, semínek a luštěnin. Prospějí vám i obilné kaše a ryby. Doplňte pro vaše střeva tolik důležitou vlákninu.

Nejdůležitější je očista jater

Dalším krokem je očista jater, největšího orgánu lidského těla, který funguje jako filtr a chemická továrna. Právě v nich se zpracovává vše škodlivé a tělo se těchto látek jejich prostřednictvím zbavuje. Mají totiž přirozenou detoxikační a čistící funkci. Přesto může dojít k tomu, že se v jaterních buňkách začnou kumulovat toxiny, hlavně těžké kovy a chemické látky, které je mohou poškodit. Věděli jste, že kromě detoxikace vykonávají játra dalších 300 metabolických funkcí? To je důvod, proč se bez nich a jejich správné funkce neobejdete. V případě, že „vypoví“ službu, je nutná transplantace, jinak člověk zemře.

Při detoxikaci jater pomůže ostropestřec

Vsaďte na přírodu a bylinky. Nejsilnější přírodní prostředek k ochraně jater je ostropestřec mariánský, známý též jako Mariánský bodlák. Vědci dlouhodobě zkoumají jeho pozitivní účinky a podle nich látka silymarin, kterou ostropestřec obsahuje, může chránit játra před poškozením od toxických látek tak, že blokuje toxinům vstup do jaterních buněk. Tím napomáhá k zachování správného fungování jater a podporuje jejich detoxikační potenciál. Pomáhá i při regeneraci jaterních buněk a trávení. Zároveň je to velmi silný antioxidant, který chrání buňky celého organismu proti poškození volnými radikály a před nepříznivými vnějšími vlivy. Silymarin má rovněž blahodárný vliv na zdraví srdce a správnou hladinu krevního cukru. Při jarní detoxikaci tedy rozhodně na ostropestřec nezapomeňte a naordinovat si ho můžete například pomocí přípravku Swiss NatureVia® Ostropestřec forte, který patří k nejsilnějším na trhu.  Stačit vám bude jedna kapsle denně a vaše játra budou brzy jako nová.

319