Úvod
Magazín
MĚŘENÍ STÁŘÍ CÉV A KARDIOVASKULÁRNÍHO RIZIKA v lékárnách Moje lékárna po celé ČR

MĚŘENÍ STÁŘÍ CÉV A KARDIOVASKULÁRNÍHO RIZIKA v lékárnách Moje lékárna po celé ČR

Moderním zdravotním trendem dnešní doby, který zlepšuje prevenci a zvyšuje záchyt rizika kardiovaskulárních onemocnění, je měření stáří cév. Měření stáří cév neboli měření cévní tuhosti ukazuje, jak kvalitně proudí našimi cévami krev.

Pokud máme cévy zdravé, proudí jimi krev rovnoměrně bez potíží a dostane se až do periferií našeho těla. Pokud máme ale cévy nezdravé/tuhé, proudí jimi krev proti zvýšenému odporu a hrozí nám zvýšené kardiovaskulární riziko, což znamená, že máme daleko větší možnost onemocnět například:

  • ischemickou chorobou srdeční (angina pectoris, srdeční infarkt),
  • ischemickou chorobou dolních končetin,
  • vysokým krevním tlakem,
  • zánětem žil,
  • bércovými vředy,
  • cévní mozkovou příhodou.

Pro koho je měření určeno?

Měření stáří cév a kardiovaskulárního rizika si může nechat udělat každý, ale zvýšené riziko hrozí hlavně lidem s nadváhou/obezitou, kuřákům, pravidelným konzumentům alkoholických nápojů, osobám se zvýšenou hladinou cholesterolu či lidem trpícím vysokým krevním tlakem.

Měření stáří cév stejně jako krevního tlaku se provádí jedním přístrojem pomocí jednoduché metody s manžetou na paži. Tato metoda je přitom stejně spolehlivá jako vyšetření katetrem nebo magnetickou rezonancí.

PROČ MĚŘENÍ STÁŘÍ CÉV A KARDIOVASKULÁRNÍHO RIZIKA V LÉKÁRNĚ?

Lékárna je nejdostupnějším místem pro poskytování základního odborného měření, poradenství a zdravotní péče. Bez nutnosti čekání u lékaře, podstoupení operativního zákroku, jak se měřila cévní tuhost v minulosti, si můžete zdarma nechat přeměřit váš cévní věk a poradit se s vyškoleným personálem, jak naložit s naměřenými výsledky.

Kardiovaskulární onemocnění jsou v České republice příčinou 50 % všech úmrtí. Nenechávejte tedy nic náhodě a rezervujte si svůj čas na rezervace.mojelekarna.cz

Měření stáří našich cév nás tedy může upozornit na fakt, zda jsou naše cévy v pořádku, zda máme počínající „problém“, který lze řešit v lékárně formou odborného doporučení lékárníkem, nebo je čas navštívit odborníka/lékaře.

Rezervujte si svůj čas měření na rezervace.mojelekarna.cz

6269