Úvod
Magazín
TěhuDay

TěhuDay

Festival o těhotenství, porodu a rodičovství Těhotenství a mateřství patří mezi nejkrásnější období plné očekávání a neopakovatelných okamžiků v životě ženy. Současně je to doba velkých tělesných, psychických a hormonálních změn nastávající maminky, která vstupuje do nové životní role. Pro všechny nastávající maminky a jejich partnery je určen jedinečný festival TěhuDay s programem zaměřeným na osvětu, zprostředkování moderních poznatků a přístupů z oblasti gynekologie, porodnictví a podporu zdravého životního stylu nejenom v období těhotenství. Zakladatelka a organizátorka projektu TěhuDay, paní Gabriela Kotová, vzpomíná na začátky festivalu, přibližuje jeho cíle a program, na který se můžou návštěvníci letos těšit.

Jak projekt vznikl?

Tento projekt se mi zrodil v hlavě jako jedné z vás – ženě a mámě, která má dvě dcery, ale neměla možnost rodit přirozeným porodem. Ptáte se proč? Bála jsem se. A když se něčeho bojíte, tak ono se to mnohdy nakonec stane. Takže nebát se porodu, být připravená, mít správné informace, rady a již od počátku těhotenství věřit v krásný a jedinečný zážitek z narození nového človíčka.

Co je hlavním cílem festivalu TěhuDay?

Cílem TěhuDay je přinášet důležité rady, informace, tipy a novinky v oblasti gynekologie a porodnictví budoucím maminkám a jejich partnerům na aktuální témata, která jim mohou pomoci.

Přiblížíte nám program festivalu?

Celý program podpoří týmy spolupracujících lékařů, porodních asistentek, zdravotních sester, dul, fyzioterapeutů, lékárníků, nutričních terapeutů a dalších zdravotnických subjektů, které nabídnou všem zájemcům odborné přednášky, konzultace a v neposlední řadě zajímavé workshopy.

V půlhodinových intervalech se budou během celého dne střídat přednášky a prezentace o předporodních kurzech, porodu a šestinedělí, výživě v době těhotenství a při kojení, lékové poradenství, odběru pupečníkové krve, psychologické pomoci čerstvým maminkám, ale také nejnovějších metodách v léčbě neplodnosti. Navíc budou připraveny workshopy, dárečky, vzorečky od partnerů: tradičních kosmetických a farmaceutických firem.

Společnost Sanovia, a. s. se stala letošním partnerem festivalu TěhuDay. Projekt Moje lékárna s doprovodnou zónou Moje těhotenství připraví speciální program zaměřený na lékové poradenství, edukaci, představení produktů privátní značky a speciální měření nejenom pro těhotné ženy a maminky. Po celou dobu konání letošního festivalu TěhuDay bude probíhat na Facebooku a Instagramu Moje lékárna a TěhuDay diskuzní fórum POKEC reagující na aktuální témata a dotazy maminek. Připravujeme také soutěže o atraktivní ceny a mnoho dalšího.

Aktuální program a termíny festivalu naleznete na www.tehuday.cz.

3646