Úvod
Magazín
Tajemství mořské vody Maregal Galmed

Tajemství mořské vody Maregal Galmed

Když slunce zapadá, vane lehký teplý vánek a díváme se přitom na širé, zdánlivě nekonečné moře, cítíme, jak je nám dobře a jsme šťastní. Jako bychom se vraceli k počátkům života, který vznikl právě v moři, a buňky našeho těla si to snad pamatují…

Každý z nás, kdo strávil delší dobu u moře, potvrdí, že moře působí jako elixír zdraví. Najednou se mnohem lépe dýchá, lépe se hojí drobné ranky a záněty kůže, odchází rýma, psychické napětí a mnohem lépe spíme.

Je známo, že mořská voda má blahodárné účinky především na dýchací cesty a nosní sliznici. Proto se využívá jako prostředek pro potlačení rýmy, ať již je to rýma alergická, infekční, akutní či chronická. Obsahuje kolem 80 různých látek, nejen „klasickou“ sůl. Speciálně čištěná mořská voda je často využívána ve formě spreje jako zdravotnický prostředek k potlačení rýmy, prevenci rozšíření infekce do dutin, hojení a regeneraci nosní sliznice a řasinek na sliznici nosu. Rýma bývá často provázena zduřením nosní sliznice.

Běžné léky na bázi tzv. sympatomimetik lze v tomto případě užívat jen krátkodobě, jinak se situace může rychle zhoršovat. Mořskou vodu lze však užívat déle. Pokud je voda hypertonická (má vyšší osmotický tlak než plasma), dovede díky přítomným solím účinně vytáhnout vodu ze sliznice a potlačit nepříjemný zánět. Umí také aktivovat imunitu sliznice a předejít rozšiřování případné infekce do dutin, stejně jako urychlit obnovení funkcí sliznice a řasinek. Nosní spreje na bázi mořské vody jsou nenahraditelným prostředkem k potlačení rýmy a prevenci rozšíření infekce do dutin.

Je známo, že mořská voda má blahodárné účinky především na dýchací cesty a nosní sliznici. Proto se využívá jako prostředek pro potlačení rýmy, ať již je to rýma alergická, infekční, akutní či chronická.

217