Úvod
Magazín
Máte potíže s pohybem? Myslete na kurkumu!

Máte potíže s pohybem? Myslete na kurkumu!

Máte problém se rozpohybovat a vaše každodenní činnosti jsou čím dál náročnější a bolestivější? Je čas reagovat, vyzkoušejte kurkumu!

V Evropě má více než 40 miliónů lidí potíže s pohybem způsobené nadměrným zatížením chrupavky. Mezi nejvíce postižené skupiny patří senioři, atleti a lidé, kteří opakovaně vykonávají fyzicky náročnou práci. Další faktory, které mohou také bránit pohyblivosti kloubů, jsou: dědičnost, nadváha, předchozí nehoda (fraktury, …) atd.

A jakou roli v tom hraje kurkuma?
Kurkuma je součástí systému tradiční ájurvédské nauky o životě a dlouhověkosti již celá staletí. Sušením a mletím jejího kořene vzniká koření s mnoha zajímavými vlastnostmi. Tento fakt byl také důvodem pro vznik více než 4 600 publikovaných farmakologických studií na její účinky, včetně těch na funkci kloubů. Na pohyblivost našeho těla má vliv konkrétně kurkumin, tedy aktivní látka obsažená v kurkumě. Ovlivňuje pohyblivost kloubů a rovněž opotřebení kloubních chrupavek. Navíc se jako antioxidant používá i při zánětech.

V nedávných studiích bylo zjištěno, že kurkuma je vhodným přírodním řešením. Kromě toho, že je kurkuma bezpečnou přírodní alternativou, její výhodou je, že má velmi málo nepříznivých účinků anebo vliv na užívání léků. Kurkumin nezpůsobuje žádné nežádoucí účinky na srdci a ledvinách, nezatěžuje játra. Používání kurkumy může tudíž pomoci omezit používání přípravků, které mnohdy svým složením rovněž nemusí být pro řadu z nás bezpečné.

Nevybírejte si jen tak nějakou kurkumu
Abyste mohli naplno využívat účinky koření tohoto tisíciletí, nestačí jej jen přidat do jídel, protože kurkumin, aktivní složka kurkumy, je jen velmi málo absorbován naším tělem. Je důležité upřednostňovat optimalizované extrakty pro lepší vstřebávání v organismu, to zajistí kvalitu a účinnost výrobku.

449