Úvod
Magazín
Rozhýbejte se po svátcích s pilatesem! Je to zábava, ale také dřina

Rozhýbejte se po svátcích s pilatesem! Je to zábava, ale také dřina

Všichni, kteří pilates znají, vědí, že nejdůležitější bod cvičení představuje pevné propojení těla a mysli. Při každém pohybu je potřebné soustředění a vědomé pracování s tělem a způsobem jeho pohybu. Při pilatesu se posilují hlavně hluboké stabilizační svaly těla a to pomocí pohybů, které k odporu využívají pouze sílu gravitace, vlastní hmotnost a některé speciální pomůcky. Trénink tak zdokonaluje vnímaní pohybů těla, celkovou koordinaci a fyzickou kondici.

PRO KOHO JE PILATES VHODNÝ

Cvičení pilatesu lze doporučit téměř každému. Zvládnou ho lidé ve vyšším věku, s výraznější nadváhou i v rámci rehabilitace těla. Užívají si ho nastávající maminky a hodí se také pro jejich ratolesti. Je skvělý pro všechny, kteří si chtějí zpevnit břišní svalstvo a zvětšit oporu páteře – měli by ho cvičit i ti, kteří mají chronické bolesti zad. Také je vhodný pro organismus, který je jednostranně namáhán nebo naopak poměrně mnoho času tráví sezením u počítače.

PROČ SI PILATES ZAMILUJETE I VY?

 • Komplexně posiluje celé tělo
  Pomocí pilatesu si tělo procvičíte funkčním způsobem na základě vzájemné synergie všech svalů. Komplexně se tak připravíte na každodenní fyzické výzvy, ať už se jedná a sedavé zaměstnání, nebo právě potřebu lepší koordinace pohybů.
 • Pomůže v cestě za krásnou postavou
  Pilates je skvělá forma doplňku k dynamickému odbourávání kalorií pomocí narovnání těla a formování hlubokého svalstva. Čím více rozproudíte své metabolicky aktivní svaly, tím více kalorií budou denně spalovat. Společně se zdravou stravou a pravidelnou kardio aktivitou je ztráta nadbytečných kilogramů zaručena.
 • Zbaví vás napětí a stresu
  Cvičit pilates chodíme nejenom pro lepší fyzickou, ale také psychickou kondici. Pravidelné cvičení odbourává nahromaděný stres a pomáhá produkovat endorfiny neboli laicky „hormony štěstí“. Navíc zvyšuje vědomé propojení mysli a těla a tím i sebeuvědomění a sebedůvěru.
 • Vylepší držení těla
  Nesprávný postoj je způsoben řadou bolístek a nerovnoměrností, se kterými se naše tělo musí denně vyrovnávat. Pilates vás naučí vědomě udržovat optimální držení při všech pohybech a polohách. Tím, že koordinujeme organismus jako celek, jsme pak silnější a zároveň snižujeme šance na zranění způsobené nadměrným používáním jedné oblasti svého těla.
412