Úvod
Magazín
Tipy z lékárny: jak mít letos u moře okouzlující pleť

Tipy z lékárny: jak mít letos u moře okouzlující pleť

Z dovolené chce každý z nás přijít odpočatý a opálený, ale hlavně také vyváznout se zdravou kůží. Jak dosáhnout, aby naše pleť zářila spokojeností i pod neustálým náporem nebezpečného UV záření? Z lékárny jsme pro vás vybrali produkty, které vaší rodině poskytnou účinnou ochranu i ve dnech, kdy může být sluníčko opravdu zrádné.

Svou pokožku byste měli na intenzivnější záření připravovat již před odjezdem na sluncem zalité pláže. Betakaroten 12 000 IU Galmed pozitivně ovlivňuje obranyschopnost pokožky před vlivem ultrafialového záření a navíc poskytne tělu obranu před působením volných radikálů. S jednou tobolkou denně během jídla byste měli začít minimálně 3 týdny před dovolenou nebo ideálně ještě před začátkem léta.

Pokud ovšem preferujete opalovací spreje před mléky nebo krémy, vyzkoušejte přípravek ze stejné řady, SynCare Sun Protect Spray SPF 30 UVA 15, který dosahuje stupně ochrany v rámci UVA záření 15, celkové SPF je však 30. Jednoduše ho nastříkáte, jemně rozetřete a vaše pokožka je připravena na pobyt na slunci. Sprej je bezpečný i pro děti do 3 let.


Na sluníčku byste měli dbát na zvýšenou ochranu opalovacími krémy nebo mlékem. U moře nepoužívejte nízké faktory ochrany a vsaďte spíše na kvalitnější kosmetiku. Vysoce účinné ochranné mléko při opalování SynCare SUN PROTECT SPF 30 obsahuje kromě anorganického UV filtru oxidu titaničitého také hybridní filtr Tinosorb, který zvyšuje účinek mléka v UVA oblasti slunečního záření. Přípravek je vhodný i pro děti od 1 roku.

Pokožce unavené ze slunce prospěje po dlouhém dni na pláži také Panthenol Omega tělového mléko Rakytník. Díky výtažku z rakytníku a vysokému 9% obsahu D-Panthenolu pomáhá zklidnit, regenerovat a zchladit pokožku podrážděnou sluncem. Velmi snadno ho rozetřete a jeho exotická vůně vám bude připomínat dovolenou ještě dlouho po tom, co se vrátíte domů.

Chystáte se na aktivní dovolenou, na které se budete koupat, sportovat nebo neustále v pohybu? Potom zvolte LADIVAL OF30 sprej na ochranu proti slunci, který je voděodolný, 100% transparentní a nezanechává po sobě olejový film na oblečení nebo ve vodě. Nemusíte ho roztírat a obsahuje i vitaminy C a E, které chrání a ošetřují pokožku během všeho, co děláte.

Po celodenním pobytu na slunci je pokožka utahaná, a tak uvítá extra výživu v podobě Panthenol spreje s vysokým 10% obsahem panthenolu od Mojí lékárny. Sprej podporuje regeneraci kůže podrážděné delším pobytem na slunci a po aplikaci na ní zanechává chladivý film. Velmi lehce se vstřebává a díky účinným látkám přináší pocit úlevy. Postižená místa hydratuje, zjemňuje a ošetřuje.

Svůdné rty jsou základem každého skvělého léta. Proto o ty své pečujte pomocí Pomády s meduňkou od Galmed, která vašim rtům dopřeje hydrataci, výživu a také je ochrání před vznikem nepříjemných oparů. Navíc je bez barviv, parafinů a konzervantů.

Zažili jste už někdy situaci, kdy se vám z nepozorného mazání krémem spálí rty nebo se vám na nich objeví nehezké pigmentové skvrny? Předcházejte tomu pomocí Pomády s Panthenolem SPF15 od Galmed, která díky oxybenzonu zabezpečí střední ochranu před sluncem, a navíc vaše rty krásně provoní vůní trnky.

381