Úvod
Magazín
Krásné nohy bez puchýřů, odřenin a kuřích ok

Krásné nohy bez puchýřů, odřenin a kuřích ok

Blíží se sezóna bot na podpatku, sandálek, otevřených bot a výletů, ale s tím i související potíže s chodidly. Během jara i léta nás často potrápí puchýře, odřeniny a kuří oka, proto se vyplatí před zahájením sezóny zvýšit pozornost v oblasti péče o chodidla. V kabelkách a domácích lékárničkách by v tomhle období neměly chybět kvalitní náplasti. Technologická společnost 3M připravila pro značku Spofaplast® novou sadu produktů pro péči o nohy, které tyto problémy nejen řeší, ale pomáhají jim i předcházet.

Zdraví nohou bezpochyby ovlivňuje výběr vhodné obuvi. Potíže mohou způsobit i nové boty, které vypadají na první pohled pohodlně a při zkoušení nám padnou. Trvá ale delší dobu, než se naší noze přizpůsobí, a tak už nás po pár hodinách začínají trápit odřeniny, otlačeniny a puchýře. Dochází totiž ke tření pokožky s obuví a následnému vzniku puchýřů. Puchýře nás mohou potrápit ale i ve vyšlápnuté obuvi, například při sportu nebo turistice.

Jak vzniká puchýř?
„Při tření pokožky s obuví se spodní vrstva pokožky oddělí od té vrchní, prostor mezi těmito dvěma vrstvami se vyplní lymfou a vznikne puchýř,“ vysvětluje Lenka Kvasnicová z technologické společnosti 3M. Když se objeví první náznak puchýře, pomůže náplast. Bez ní by se totiž mohla vrchní vrstva pokožky strhnout a do rány by se dostala infekce. Také proto se někdy doporučuje použít na exponovaná místa náplast preventivně.

Hojení puchýře se obvykle obejde bez výrazných problémů, je ale nepříjemné. Správnou péčí lze hojení urychlit. V případě, že puchýř ještě neprasknul, není vhodné ho propichovat, ale rovnou na něj aplikovat náplast. Pokud už je puchýř prasklý, doporučuje se ho nejdříve vydezinfikovat a pak teprve ošetřit náplastí. Mezi další problémy spojené s chodidly patří kromě puchýřů také kuří oka – ztvrdlá kůže, která vzniká hromaděním odumřelé pokožky v oblastech nad kloubními či kostními vyvýšeninami. Na míru každé z nejčastějších bolístek na nohách vyvinuli odborníci z 3M produktovou řadu náplastí Spofaplast® určenou pro péči o chodidla. Pomohou při vzniku puchýřů, kuřích ok, odřenin a také jako prevence proti jejich vzniku.

Voděodolné gelové náplasti ošetří puchýře, ale také říznutí, odřeniny, menší popáleniny a zároveň zmírňují bolest. Hydrokoloidní polštářek náplasti v kontaktu s puchýřem vytvoří gel, který chrání ránu před infekcí a podporuje hojení. „Hydrokoloidy totiž pomáhají udržovat v ráně optimální vlhkost, díky které se rána rychleji zahojí. Klasické gázové náplasti často přischnou k ráně a neudržují v ní potřebnou vlhkost,“ vysvětluje Lenka.
Kvasnicová ze 3M. Hydrokoloidní technologie se dnes používá na různé typy ran s exsudátem, pomáhá také lidem trpícím akné, protože výrazně urychluje léčbu vyrážky.

Gelové náplasti se vyrábějí ve dvou velikostech: na paty a na prsty, zakoupit lze také balení obsahující obě varianty. Praktické a znovu uzavíratelné balení náplastí díky svému plochému tvaru ušetří místo v kabelce.

Náplast Komfort chrání kůži proti odřeninám, vzniku kuřích ok a vybočenému palci. Hlavní složku tvoří polyethylenová pěna. Funguje jako ochranná vrstva, která pomáhá předcházet vzniku zranění a absorbuje pot. Absorpční složka náplasti nepřilne k ráně, čímž urychluje její hojení. Náplast je hypoalergenní, prodyšná, neobsahuje latex a dobře se přizpůsobí tvaru pokožky.

Ochranná náplast bez polštářku pomáhá především jako prevence proti odřeninám a vzniku puchýřů. Náplast se dá velmi jednoduše roztrhat na tenké proužky a zvolit tak potřebnou velikost. Neobsahuje latex, je hypoalergenní a dobře přilnavá. K pokožce se chová velmi citlivě a nedráždí ji. Transparentní provedení náplasti zajistí diskrétní aplikaci. Nohy tak zůstanou v pohodě a okolí nic nepozná.

Ochranná náplast na kuří oka je pomáhá odstranit, zmírňuje jejich bolestivost, uvolňuje tlak a hodí se i na ztvrdlou kůži. Díky svému vylepšenému tvaru a větší lepící ploše výborně drží na svém místě. Polštářek náplasti obsahuje polyakrylát a kyselinu salicylovou, která pomáhá změkčit ztvrdlou kůži.

353