Úvod
Magazín
Deset nejhorších mužských zlozvyků, které ženy nesnášejí

Deset nejhorších mužských zlozvyků, které ženy nesnášejí

Asi každý neješitný muž si přizná, že pár zlozvyků má. Někdo více, někdo méně. Některé jsou mírné, někdy až úsměvné, a některé zas dokážou pořádně vytočit. Které zlozvyky jsou ty, jež ženám na mužích vadí nejvíce?

1. Když o sebe nepečujeme, nebo naopak až moc

Krásně to s humorem shrnul Karel Hynek v pořadu Na Stojáka. Žena se chce ráno probouzet vedle upraveného muže s navoněným a oholeným hrudníkem, večer chce však usínat na kadeřavé hrudi pořádného muže. Úkolem muže je tedy balancovat. Ráno v koupelně bychom neměli trávit déle času než žena. Na druhou stranu však ženě nikdy nesmíte dělat ostudu, a proto musíte vždy vypadat upraveně. Vhodné je tedy dodržovat základní hygienu, pečovat o své vousy a vlasy, pravidelně používat parfémy či deodoranty a alespoň částečně pečovat o svou pokožku. Stejně jako je ona vaší vizitkou, vy jste vizitkou její.

2. Zapomínání výročí a dalších důležitých dat

Pokud si nedokážete zapamatovat pár čísel, jak by se na vás žena mohla spolehnout v daleko důležitějších věcech? Je obecně známo, že si ženy na datech potrpí. Proto si všechny svátky, narozeniny a výročí radši zapište do kalendáře v telefonu, který vás na všechny události předem upozorní. Vyhnete se tak nepříjemným situacím.

3. Mužský šovinismus a sexismus

Narážky si nechte na večer strávený v hospodě s kamarády. S ženou je důležité jednat s úctou. Ženy mají stejná práva jako my, nesnažte se tedy svůj protějšek přesvědčit o opaku. Jsme muži, a proto je naším úkolem se o své ženy starat, ochraňovat je a podporovat.

4. Časté používání vulgarismů

„Čeho je moc, toho je příliš.“ Že vám občas z úst vypadne nějaká nadávka? Nevadí. Pokud však v každé větě mluvíte o kastrovaných býcích a dámských pohlavních ústrojích, málokteré ženě se zalíbíte.

V dětství mi maminka vždy říkala, ať sprostá slova nepoužívám, ta mohou používat jen dospělí. A v dospělosti mi maminka naopak říká, ať sprostá slova nepoužívám, to dospělí přeci nedělají. Svým způsobem má pravdu, vulgarismy bychom totiž používat neměli v běžné mluvě nikdy. Pokud to s nimi totiž přeženeme, budeme ve společnosti svým nemístným chováním ztrapňovat nejen sebe, ale i partnerku.

5. Narušování soukromí

Na tento zlozvyk nejčastěji doplácí žárlivé osoby. To, že jí zrovna píše jiný muž, může být pro mnohé z nás nesnesitelné. A skutečnost, že vám telefon ukázat nechce, neznamená, že vás hned podvádí. Ať jste i vy sebevěrnější člověk, určitě by vám nebylo příjemné, kdyby vám někdo projížděl historii všech zpráv. Pokud ženě věříte, nenarušujte její soukromí. Může z toho vzejít zbytečná hádka.

6. Nevěnování pozornosti

Spousta z nás je ráda středem pozornosti a u většiny žen to platí dvojnásob. Chtějí být opečovávané jako královny, chtějí, abyste se o ni zajímal. Abyste si všiml nových náušnic, nových šatů, nového účesu. Pozornost je to nejmenší, co ženě můžete dát. A ženy pozornost velmi ocení. Naslouchejte jí, věnujte pozornost jejím potřebám a váš vztah bude jenom vzkvétat.

7. Řešení problémů za jejich zády

Většina žen je ráda v obraze. Jsou rády, když mají vše pod kontrolou, na všechno jsou připraveny a nemůže je nic překvapit. Proto pokud nastane jakýkoliv problém, určitě jej řešte nejdříve s ní než s jejími kamarádkami. Kritika se nejlépe snáší, pokud ji máte z první ruky. A tím, že si na ženu pak stěžujete v hospodě svým kamarádům, také nic nevyřešíte. Postavte se problému čelem společně a vyřešte jej jako pár.

8. Flirtování s jinými ženami

Rozlišujme flirt a komplimenty. Pochválit kamarádce účes na ples? Proč ne. Chválit neznámé servírce její sexy uplé šaty? Asi chápete rozdíl. Ať už jste se svou ženou, nebo ne, flirtovat s jinou je naprosto nepřístojné. Největší díl vaší pozornosti by měl být vždy věnován právě vaší ženě. To však neznamená, že když budete celý den chválit svou ženu, můžete pak poprosit o číslo barmanku. Chovejte se tak, jak byste chtěli, aby se vaše žena chovala k jiným mužům.

9. Nadměrné používání telefonu

Když jsou ženy s námi, tak očekávají, že se jim budeme věnovat. Je proto velice nemístné řešit pracovní věci při romantické večeři. Nedej bože otevírat stránku s vtipnými obrázky, když se zrovna nudíte. Chápeme, že rozdělení pracovního a soukromého života může být pro někoho složité, někdy až dokonce nemožné. Snažte se to ale minimálně zkusit a vyhradit si v páru čas, kdy se budete věnovat pouze sobě a telefony necháte vypnuté.

10. Naše ješitnost

O mužích se říká, že jsou ješitní. Jakákoliv kritika je dokáže vytočit, snadno se urazí a myslí si, že oni rozumí všemu nejlépe. Já si myslím, že ješitnost je známkou toho, že si muž v hloubi duše uvědomuje, že nejlepší není, ale přeci je chlap, tak se musí chovat jako nejlepší. Nejlépe uděláte, když z této iluze vyváznete a necháte si čas od času taky poradit. Nikdo přeci není dokonalý.

806