Úvod
Magazín
Tipy z lékáren

Tipy z lékáren

Nakupujete v lékárně a přemýšlíte, co byste ještě měli koupit. Na jaře a v létě se vám budou hodit přípravky pro pobyt venku. To znamená gely proti komárům, klíšťatům, léky proti alergii a samozřejmě opalovací krémy a Betakaroten pro nádherné bronzové opálení.

Po opalová

Moje lékárna Panthenol sprej 10% 150 ml
Panthenol spray s vysokým 10 % obsahem panthenolu vyrobený exkluzivně pro rodinnou značku Moje lékárna. Je vhodný k použití po slunění na zklidnění podrážděné kůže. Snadno se vstřebává do pokožky, kterou ochlazuje a zklidňuje. D­‑Panthenol zjemňuje, ošetřuje a hydratuje postižená místa. Během aplikace se vytváří chladivý film.
Kosmetika

Při cestování po světě

Repelent PREDATOR FORTE spray 150 ml
Univerzální repelent pro použití ve všech zeměpisných pásmech proti všem druhům komárů a klíšťat včetně tropických. Díky vyššímu obsahu účinné látky je vhodný k delšímu pobytu v přírodě, případně při zvýšené fyzické aktivitě. Účinnost testována laboratorně i terénně v záplavových oblastech lužních lesů SZÚ Praha. Pro děti od 2 let. Doba účinnosti 4-6 hod.
Kosmetika

Fenistil 1 mg/g gel 1x 30 g

Rychlá a účinná úleva od svědivé podrážděné pokožky (od slunce, poštípání hmyzem apod.). Přípravek obsahuje účinnou látku dimetindeni maleas. Účinkuje přímo v místě svědení a podráždení. Má chladivý účinek.
Čtěte pečlivě příbalovou informaci! Fenistil gel je lék k vnějšímu užití, obsahuje účinnou látku dimetindeni maleas.

Proti klíšťatům a komárům

Paranit Strong Dry Protect repelent proti hmyzu 125 ml
7 hodinová ochrana před komáry. 3hodinová ochrana před klíšťaty. Nedráždí pokožku. Pro dospělé a děti od 3 let.
Kosmetika

Při alergii

Analergin, 10 mg/potahované tablety
Analergin je volně prodejný léčivý přípravek proti alergiím. Zmírňuje nosní a oční příznaky sezónní a celoroční alergické rýmy a chronické kopřivky. Přípravek obsahuje účinnou látku cetirizini dihydrochloridum. Je určen pro dospělé i děti od 6 let. Děti užívají jednu polovinu tablety (5 mg) dvakrát denně, dospělí a dospívající starší 12 let jednu tabletu denně (10 mg).
Čtěte pečlivě příbalovou informaci! Léky k vnitřnímu užití, obsahují účinnou látku levocetirizini dihydrochloridum.

Dětská kosmetika

LADIVAL Děti ALERG OF50+ GEL 200 ml
Ladival gel je speciální sluneční ochrana s lehkou texturou vhodná pro citlivou pokožku dětí a batolat, které jsou náchylné k alergii na slunce. Gel chrání pokožku před spálením a dalším poškozením sluncem. Přípravek je bohatý na lipidy a vyživuje pokožku. Neobsahuje emulgátory, parfémy, barviva ani konzervanty. Byl dermatologicky testován a je voděodolný.
Kosmetika

8294