Úvod
Magazín
Mokré plavky. Postrach močových cest

Mokré plavky. Postrach močových cest

Květen a červen jsou měsíce, kdy se řada z nás vydává k moři. Ceny v prázdninových letoviscích bývají příznivé, a tak často neodoláme a vydáme se na předsezónní dovolenou. Moře v evropských destinacích však v tuto dobu bývá ještě studené a ženy si musí dávat pozor na močové cesty a jejich prochladnutí. Potíže s močovými cestami potrápí alespoň jedenkrát za život 60 % žen bez ohledu na roční období. Ženy jsou k těmto potížím náchylné především mezi 20. a 50. rokem života. Nejčastěji se počínající nepohoda projevuje šimráním až řezáním při močení, neustálým nutkáním na močení a pocitem nevyprázdněného močového měchýře.1

Na co je dobré myslet?

K diskomfortu močových cest přispívá obecně prochladnutí, koupání ve studené vodě či delší pobyt v mokrých plavkách, dále pak změna hygienických podmínek, např. při cestování, či časté zadržování moče, zvýšená sexuální aktivita, nedostatečný příjem tekutin, nedostatečná nebo nesprávná intimní hygiena, anatomické poměry (krátká močová trubice u žen) a některé nemoci, jako například cukrovka.

Pro spokojenost žen jsou zdravé močové cesty klíčové!

FEMANNOSE® P ProDuo 
obsahuje 4 důležité složky:

• D­‑manóza (tělu vlastní jednoduchý cukr, který neovlivňuje hladinu cukru v krvi),

• látky obsažené v extraktu z Brusnice brusinky, které přispívají ke zdraví močových cest,

• vitamín D, který přispívá k normální funkci imunitního systému a podílí se i na dělení buněk,

• probiotikum Saccharomyces boulardii, které není ovlivňováno působením antibiotik. Proto je vhodné pro současné užívání s antibiotiky.

 

FEMANNOSE® P ProDuo je vhodná pro dospívající od 14 let a dospělé. Neobsahuje lepek, laktózu ani bílkovinu kravského mléka. Je veganská. Přípravek se užívá třikrát denně, obsah dvoukomorového sáčku stačí rozmíchat ve 200 ml vody a ihned vypít. Má velmi příjemnou malinovou chuť. Po konzultaci s lékařem i pro těhotné, kojící ženy a také diabetiky.

FEMANNOSE® P ProDuo je doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl.

 

1) Kladenský J.: Nekomplikované infekce dolních močových cest u žen – možnosti léčby a prevence. Urol. praxi 2018;19(1):10-15.

M.C.M. Klosterfrau Healthcare, s. r. o.,

Želetavská 9, 140 00 Praha 4

8301