Úvod
Magazín
5 rad pro klidnou dovolenou v seniorském věku

5 rad pro klidnou dovolenou v seniorském věku

Cestování v seniorském věku je stále populárnější. Není divu. Cestování je radost spojená se spoustou pozitivních stimulů, které nám zpestřují podzim života. Ve vyšším věku je vhodné se na cestu důkladněji připravit. Vždy byste při plánování dovolené měli brát v potaz svůj zdravotní stav a aktuální fyzickou a psychickou kondici. Sestavili jsme pro vás 5 základních rad, které vám pomohou prožít klidnou dovolenou.

Rada č. 1

Před dovolenou navštivte svého lékaře
Než vyrazíte na cestu, doporučujeme vám navštívit vašeho lékaře.

 

Rada č. 2

Nechte si poradit
Proberte s lékařem nástrahy dovolené. Pokud se například na dovolenou chystáte jet autobusem a čeká vás dlouhá cesta, může vám lékař doporučit vhodné léky nebo kompresní punčochy.

 

Rada č. 3

Léky zásadně kupujte doma v Česku
Ve vyšším věku je přirozené, že lidé častěji užívají pravidelně léky. Mějte na paměti, že léky v zahraničí si vždy musíte platit sami. A nikdy se nejedná o levnou záležitost. Požádejte proto vašeho lékaře o předepsání dostatečné zásoby léků na celou dovolenou. Volně prodejné léky si před cestou pořiďte v Mojí lékárně.

 

Rada č. 4

Napište si seznam věcí, které nesmíte zapomenout
K vyššímu věku patří zpravidla i vyšší zapomětlivost. Před cestou si proto napište seznam věcí, které si máte určitě sbalit s sebou. Na seznam napiště „léky.“ Tím získáte jistotu, že své léky nezapomenete doma.

 

Rada č. 5

Na dovolené nepřeceňujte své síly
Na dovolené se nikdy nesnažte přeceňovat své síly. To platí pro dlouhý pobyt na slunci, dlouhé túry v horách, konzumaci apod. Rozhodně se vyvarujte syrových či polosyrových potravin, které by vám mohly způsobit zažívací obtíže.

 

vm

 

9337