Úvod
Magazín
Darujte zdraví: tipy na dárky z lékárny

Darujte zdraví: tipy na dárky z lékárny

Přemýšlíte, čím udělat svým blízkým radost? A co takhle darovat jim něco, co podpoří to nejdůležitější – jejich zdraví? Vybrali jsme pro vás několik produktů, kterými potěšíte snad každého člena rodiny, nejen babičky a dědečky. Správně zvolené vitamíny a doplňky stravy jsou totiž dárkem, který rozhodně nezůstane zahrabaný ve skříni nebo odložený v šuplíku.

Na podporu zdraví pro děti i dospělé

Doplňovat dostatek vitamínů a minerálů je pro celkové zdraví nezbytné. V létě je to díky dobré dostupnosti čerstvého ovoce a zeleniny podstatně snadnější než v zimním období, kdy je navíc i nedostatek sluníčka. Imunita je pak oslabená a organismus se nedokáže dostatečně dobře bránit onemocněním. S přibývajícím věkem navíc často chybí také energie. Doplnit vyvážené množství vitamínů a minerálů je dnes přitom naprosto jednoduché díky doplňkům stravy z lékárny.

Pro dospělé doporučujeme například Moje lékárna multivitamín + multiminerál v balení 60+60 tablet zdarma, který obsahuje 41 složek s postupným uvolňováním. V limitované vánoční edici vás navíc jako dárek potěší hrací karty. Ověřený je také Multivitamín Centrum AZ, pro osoby nad 50 let pak zejména Centrum Silver. Tyto přípravky obsahují vitamíny skupiny B, mangan, hořčík a fosfor, které přispívají k normálnímu energetickému metabolismu, železo a měď k lepšímu přenosu kyslíku v těle, vitamíny A, C a zinek pro normální funkci imunitního systému a zdravý zrak a v neposlední řadě vitamíny D a K a vápník k udržení normálního stavu kostí. Vitamíny Centrum teď navíc najdete v Mojí lékárně ve vánočním balení 100+30 tablet zdarma. Podobným složením se může pochlubit také Pharmaton Geriavit 50+, který navíc obsahuje ženšenový výtažek Panax ginseng G115 přispívající k tělesné a duševní pohodě, k odolnosti organismu těla vůči stresu a celkové vitalitě organismu.

A co pro děti? Každé dítě zbožňuje želatinové bonbony. Pokud byste jim ale zároveň chtěli dopřát něco zdravého, sáhněte po těch z lékárny, které obsahují vitamín C a E, B-komplex a další. V želatinkách Rakytníček je navíc šťáva z rakytníku a aktuálně je v Mojí lékárně seženete ve vánoční kouli. Žvýkací bonbony s prebiotickým efektem Galmed ForFit TeddyFit ve tvaru medvídků děti nadchnou pomerančovou příchutí. Výhodné vánoční balení 100+20 bonbonů zdarma obsahuje také hru pro děti: Teddy labyrint s kuličkami. 

Pro zdravý a bezbolestný pohyb

Nenechte se zmást, kloubní výživa neudělá radost jen babičkám a dědečkům, ale také všem aktivním sportovcům, kteří si chtějí pohyb dopřávat co nejdéle. Pro klouby, kosti a chrupavky je důležitý zejména chondroitin, glukosamin, kolagen, vitamín C a mangan. Mezi ověřené a dlouhodobě oblíbené produkty patří Walmark Proenzi Intensive a GS Condro Diamant. Oba doplňky stravy teď u nás seženete ve výhodné akci – Proenzi 120+60 tablet zdarma a GS Condro 100+50 tablet zdarma.

Pokud nemluvíme o prevenci potíží, ale o úlevě při revmatismu a při bolesti a otoku svalů, kloubů či šlach, která vznikla například při pohmoždění, podvrtnutí nebo jiných tupých poranění, je skvělou volbou Voltaren Emulgel, který tlumí bolest a zánět a zmenšuje otok. Je proto skvělý jako dárek jak pro sportovce, tak pro osoby, které trpí revmatem, bolestmi kloubů nebo zad. Pohyb mohou omezovat také křečové žíly a  s nimi související pocit těžkých nohou. Za obojím často stojí chronická žilní nedostatečnost. Od těchto bolestí a otoků však pomůže přípravek Diozen, který zvyšuje napětí žilní stěny a odolnost cév.

Pro muže

V dárkovém vánoční balení s 15 kapslemi zdarma je teď v naší síti lékáren k dostání přípravek Cemio RED 3, který je vhodný pro všechny muže, kteří chtějí podpořit zdraví své prostaty. Tento přípravek obsahuje extrakt ze slivoně africké a sibiřského ženšenu, díky kterému podporuje také přirozenou obranyschopnost. V péči o prostatu je velmi oblíbený také Walmark Prostenal, který díky obsahu saw palmetto, kopřivy dvoudomé, kotvičníku zemního a zinku prospívá kromě prostaty také močovému ústrojí a imunitnímu systému.

Pro krásnou pleť a vlasy

Po zdravých a krásných vlasech, pokožce a nehtech touží každá žena. Ve výhodném balení 90+30 tablet zdarma teď v Mojí lékárně najdete čtyřměsíční kůru DonnaHAIR FORTE se zvýšeným obsahem 3 aminokyselin, pivovarských kvasnic, biotinu a extraktem z kopřivy, která podporuje tvorbu keratinu – základního stavebního prvku vlasů. Díky tomuto složení má DonnaHAIR Forte skvělé účinky na lámající se a třepící se vlasy, podporuje jejich růst a pečuje o pokožku hlavy.

Na pleť dospělých i problémovou pleť dospívajících je skvělý Selen-Zinek-Methionin forte Galmed, který má blahodárné účinky také na vlasy, nehty, imunitu, plodnost a funkci štítné žlázy. Díky svému specifickému složení (methionin, vitamín B6, betakaroten a antioxidační komplex tvořený vitamínem C, E, selenem, zinkem, vitamínem B2) také chrání buňky před oxidačním stresem. Podobné složení (L-methionin, ale také L-cystein, B-komplex a klíčky zeleného ječmene) i účinky můžete očekávat také od přípravku Galmed Methionin Complex 10, které má ve vánočním balení s 60 kapslemi navíc zrcátko a 10 kapslí zdarma.

Trendem posledních let v péči o pleť a vlasy je kolagen – ten je totiž základní strukturální složkou kůže. 100% přírodní značkový, hydrolyzovaný kolagen Peptan F 2000 LD je základní složkou tablet Galmed Kolagen Beauty. Jejich složení je navíc doplněno vitamínem B5 a biotinem, který přispívá k normálnímu stavu vlasů a kůže. Biosyntézu kožního kolagenu podporuje vitamín C. Ten je zároveň antioxidantem, stejně jako selen a zinek, který také přispívá k normálnímu stavu vlasů, nehtů a kůže. K balení 90 tablet je ve vánočním balení přibaleno zrcátko jako dárek.