Úvod
Magazín
ANDĚL STRÁŽNÝ nepřetržitá tísňová péče po celé české republice

ANDĚL STRÁŽNÝ nepřetržitá tísňová péče po celé české republice

Hlavním posláním všech andělů strážných je pomáhat lidem a ochraňovat je. Většina lidí věří, že existují, i když je nemohou vidět. My ale jednoho opravdu známe a rádi bychom vám ho představili.

Anděl Strážný je v tomto případě organizace, jejímž smyslem a hlavním posláním je, aby senioři, nemocní a handicapovaní mohli i přes vysoký věk či zdravotní komplikace stále žít doma. Aby nemuseli odcházet do pobytových zařízení, ale mohli co nejdéle žít ve známém a komfortním prostředí svých vlastních domovů. Anděl Strážný je registrovaná sociální služba tísňové péče, jejíž  klienti jsou opatřeni monitorovacím zařízením s SOS tlačítkem, které nosí stále u sebe. Toto tlačítko je napojeno na dispečink organizace, který je k dispozici nepřetržitě, 24 hodin denně, 365 dní v roce. Klienti jsou  tak stále v bezpečí, doma i venku, s pocitem, že když se něco stane, tak pomoc přijde vždy. A to téměř okamžitě a díky GPS lokátoru, který je součástí zařízení, i na správné místo.

Pokud vás služba tísňové péče zajímá, můžete kontaktovat organizaci na bezplatné NONSTOP infolince 800 603 030, kde vám odborně vyškolené pracovnice dispečinku nezávazně poskytnou veškeré informace a předají kontakt na sociální pracovnici v místě vašeho bydliště. V případě přetrvávajícího zájmu si následně se sociální pracovnicí domluvíte den a čas, který bude oběma vyhovovat. Sociální pracovnice přijede přímo k vám domů, abyste nemuseli nikam cestovat, a službu vám představí. Vše podrobně vysvětlí a zařízení nastaví individuálně na míru tak, abyste byli spokojeni. Při tomto prvním setkání budou sociální pracovnicí předány nejen veškeré potřebné informace, ale samozřejmě i monitorovací zařízení dle vašeho výběru. K dispozici jsou tři druhy, se kterými se seznámíte během prvního setkání.  První měsíc služby, tzv. adaptační období, je zdarma. Po měsíci vás sociální pracovnice opětovně navštíví a službu můžete podle potřeb přenastavit, pozměnit či zrušit. Pokud jste se službou spokojeni a chcete ji využívat i nadále, zavede se následně měsíční paušální platba za využívání služeb Anděla Strážného ve výši 350–450 Kč za měsíc dle typu zařízení, které využíváte. Na tuto službu si můžete zažádat o příspěvek na péči, který měsíční platbu pokryje (s vyřízením může pomoci sociální pracovnice v místě vašeho bydliště či pracovníci dispečinku Anděla Strážného). Samotné zařízení v hodnotě 2 000–9 000 Kč vám organizace Anděl Strážný poskytne formou zápůjčky zcela zdarma

Součástí služby Anděla Strážného však není pouze monitorovací zařízení, které v případě potřeby po stisknutí SOS tlačítka přivolá pomoc. Součástí může být také kontrola zdravotního stavu, připomínání léků či velmi oblíbená tzv. Povídavá linka. Povídavá linka eliminuje pocity osamění díky plánovaným a připravovaným hovorům na míru. Na základě této služby si tak můžete popovídat o tom, co vás trápí, co máte rádi (hádanky, historie apod.) či si s dispečerkami můžete zahrát různé kvízy. Všechny tyto služby lze v rámci zapůjčení mobilního monitorovacího zařízení individuálně nastavit tak, aby vám vyhovovaly. Vše se řídí vaším přáním. 

Anděl Strážný má celorepublikovou působnost, 11 let zkušeností a pomáhá stovkám klientů po celé České republice. Díky monitorovacímu zařízení jste v nepřetržitém hlasovém a elektronickém kontaktu s odborným personálem dispečinku, který je vždy připraven poskytnout či zprostředkovat neodkladnou pomoc v případě náhlého zhoršení zdravotního stavu nebo ohrožení života (např. při pádu, napadení apod.). 

Hlavním cílem organizace je co nejvíce oddálit odchod do pobytových zařízení, zachování psychického zdraví a lidské důstojnosti. Ani vy na to nemusíte být sami, nebojte se požádat o pomoc, Anděl Strážný ji rád poskytne i vám.

V případě zájmu o více informací či o zřízení služby kontaktujte tísňovou péči Anděla Strážného na NONSTOP bezplatné telefonní lince na čísle 800 603 030 nebo nám napište e-mail na [email protected]. Více informací se také dozvíte na našich webových stránkách www.andelstrazny.eu.

Paní Hana – 102 let, Jablonec nad Nisou 

Jedné z klientek Anděla Strážného, paní Haně, je 102 let. Zažila všechny naše prezidenty, s Tomášem Garriguem Masarykem se dokonce potkala. Za druhé světové války přišla o část rodiny. V den jejích 22 narozenin ji spolu s rodiči a manželem odvezli do koncentračního tábora v Terezíně, kde protrpěla tři roky. Z Terezína se vrátila sama jen s maminkou, Hanin manžel i tatínek tam zemřeli. Několik let po válce se znovu vdala a měla dceru. Dnes jí radost do života vnášejí její vnučky a pravnoučata. 

Zařízení tísňové péče Anděla Strážného jí pomohlo už několikrát. Jednou to bylo právě ve chvíli pádu, kdy monitorovací zařízení detekovalo pád, spojilo se s dispečinkem a následovalo okamžité zprostředkování pomoci. Paní Hana na TIPEC (mobilní monitorovací zařízení tísňové péče) nedá dopustit a službu si chválí: „Kromě toho, že mám u sebe SOS tlačítko, jsem s děvčaty na dispečinku stále ve styku. Volají, jak se mi vede, popovídáme si na Povídavé lince nebo mi připomínají další důležité věci. Je to velký vynález. Vůbec jsem netušila, že něco takového může být. Ta technika ve všem velmi pokročila.“  Paní Hana má kolem sebe rodinu, která jí pomáhá, ale díky naší službě má jistotu bezpečí, a i ve svém věku může bydlet sama.

3635