Úvod
Magazín
Jak čistit zubní náhrady?

Jak čistit zubní náhrady?

Stejně jako v případě zubů, i na zubních náhradách má tendenci se usazovat plak, zubní kámen a skvrny. Aby Vaše ústa dobře vypadala a abyste se dobře cítili, doporučujeme správnou každodenní rutinu čištění. Pokud používáte čisticí tablety na zubní náhradu, pomáhá to zajistit její hluboké čištění, čištění zubním kartáčkem pomáhá odstraňovat plak a další nečistoty. Obojí pak pomáhá zajistit zdraví Vašich úst a dobrý stav Vaší zubní náhrady.

Tři kroky čištění zubních náhrad

Stejně jako u čištění vlastních zubů kartáčkem, proces je velmi jednoduchý. Přečtěte si tři jednoduché kroky čištění zubních náhrad, abyste si uchovali zdravý úsměv:

krok: Namočení
Čisticí tabletu na zubní náhrady dejte do vlažné vody - nesmí být horká, protože by mohla Vaši zubní náhradu poškodit. Zubní náhradu pak nechte namočenou po dobu stanovenou na balení produktu. Vody v nádobě by mělo být dost, aby zakrývala celou zubní náhradu. Čištění zubní náhrady kartáčkem pomáhá při odstranění plaku, nicméně pokud ji ponoříte do čisticího roztoku, odstraníte i další nečistoty, na které kartáček nedosáhne. Při každodenním čištění můžete použít specializované čisticí tablety na zubní náhrady.

krok: Vyčištění kartáčkem 
Pomocí kartáčku s měkkými štětinami jemně očistěte Vaši zubní náhradu od případných zbývajících nečistot. K dostání jsou speciální kartáčky na zubní náhrady, které jsou vhodné pro každodenní čištění zubních náhrad. Vyhněte se používání běžné zubní pasty, neboť její abrazivní složení by mohlo vytvořit mikroškrábance na povrchu zubní náhrady, kde se mohou následně šířit bakterie.

krok: Opláchnutí 
Po namočení a vyčištění zubním kartáčkem opláchněte pečlivě zubní náhradu pod tekoucí vodou.

Pokud budete vědět, jak zubní náhradu čistit, a pokud budete dodržovat správný postup každodenního čištění, mělo by to pomoci zachovat Vaši úplnou nebo částečnou zubní náhradu čistou a dodat Vám sebedůvěru do každodenního života při jejím nošení.

2542