Úvod
Magazín
Ptali jsme se v lékárně

Ptali jsme se v lékárně

Jemnice: královské město, jedno z nejstarších na Moravě. Dnes malebné městečko v okrese Třebíč, které má téměř sto zapsaných státních památek, mezi jinými středověké hradby s baštami, tři historické kostely, zámek, románskou věž, židovskou čtvrť a židovský hřbitov. Kolem malebná krajina s hlubokými lesy, která vybízí k turistice či jízdě na kole.

Paní doktorko, je ještě v Jemnici něco, o čem se tolik nepíše?

Za zmínku stojí určitě to, že si město potrpí na čistý vzduch a máme zde opravdu krásné a rozsáhlé parky, které stojí za to si projít a vychutnat si krásu přírody. A v létě si můžete užít také koupání v přírodním koupacím biotopu s průzračnou vodou bez chlóru.

Vaše krásná lékárna se nachází hned u vjezdu do historického centra městečka. Nese velmi pozitivní název – Sluníčko. Má to nějakou symboliku?

Slunce je zdrojem života, životní energie, patronem zdraví. Mít slunce v sobě znamená být pozitivní, rozdávat dobrou náladu. A o to se snažíme i my směrem k našim klientům – nejen poradit, zařídit, ale i přidat něco pozitivního, povzbudit, usmát se.

V Jemnici zná Vaši lékárnu většina obyvatel a máte jistě spoustu věrných zákazníků, pacientů. Čím jste si je získali?

Domnívám se, že každý zákazník ocení ochotu nabídnout či sehnat vyhovující produkt, ale také poradenství. Dnes si samozřejmě můžeme téměř vše koupit na internetu. Na druhé straně však internet poskytuje často zavádějící informace. Naší strategií je tedy poskytnout klientům nejen to, co mohou na internetu najít, ale využít i naši odbornost a poradit jim to nejlepší. Navíc – věřte nevěřte, občas se nám podařilo sehnat i to, co na internetu nenajdete. A také jsme našim zákazníkům k dispozici téměř vždy i mimo pracovní dobu.  A tento přístup zřejmě naši klienti ocenili.

Nabízí Vaše lékárna něco jiného nežli základní sortiment lékáren?

Protože je městečko dosti izolované, daleko od velkých nákupních center, poskytujeme co nejširší sortiment pro všechny věkové kategorie. Naší velmi silnou stránkou je jistě široký výběr zdravotní obuvi pro děti i dospělé. Nabízíme také možnost vyzkoušet a vybrat si volně prodejné brýle. Pro seniory máme berle, ortézy, inkontinenční a další pomůcky. Nadstandardně myslíme i na maminky s dětmi se širokou nabídkou produktů – od dudlíků a lahví přes pestrou dětskou stravu až ke specializované léčebné kosmetice. Poradíme a doporučíme produkty péče o chrup – zubní a mezizubní kartáčky, elektrické kartáčky, specializované zubní pasty. Disponujeme i sortimentem veterinárních přípravků na odčervení a proti vnějším parazitům, jako jsou klíšťata a blechy. Můžete si u nás změřit tlak, saturaci krve kyslíkem…

Jste možná jediná lékárna v republice, která má vlastní dětské hřiště…

Je to možné… (úsměv) Máme tady hřišťátko se skluzavkou, rybníčkem a houpačkami. Tatínek pohlídá děti, zatímco maminka má čas vybírat si a nechat si poradit. Pak mohou všichni ještě posedět a občerstvit se ve vedlejším bistru.

Nabízíte i široký sortiment doplňků stravy. Které z nich se vám osvědčily a doporučujete je proto nejraději?

V poslední době byl zájem zejména o produkty na posílení imunity, zejména vitamíny D, C, probiotika a také hořčík. Mám ráda všechna céčka od firmy Galmed a nedám dopustit zejména na šumivý Vitamin C s echinaceou a zinkem. Od téže firmy doporučuji také Magnesium + B-komplex + vitamin C, který je ve formě prášku pro rychlé rozpuštění v ústech. A je velmi chutný.

Paní doktorko, je vidět, že název Sluníčko vystihuje i Váš osobní pozitivní náboj. Existuje vůbec něco, co Vás trápí?

Moc bych si přála, aby centrum Jemnice začalo více žít. Dříve tady bylo krásně rušno, spousta služeb, obchůdků. Snad se to brzy vrátí. Také si myslím, že by si město zasloužilo více lékařů – specialistů. Pacienti tak musí jezdit daleko do větších měst, a to je samozřejmě nepohodlné a časově náročné…

1376