Úvod
Magazín
Při inkontinenci tělo nebolí, ale duše ano

Při inkontinenci tělo nebolí, ale duše ano

Inkontinence trápí téměř 40 % populace, tedy skoro každého druhého Čecha. Uvádí se, že ženy jí trpí dvakrát častěji než muži a že 60 % žen trpí během života některým typem inkontinence.

Víte, co je to stresová inkontinence?

Zažíváte nechtěný únik moči, který způsobuje náhlé zvýšení nitrobřišního tlaku například při sportu, smíchu, kašli nebo při zvedání těžkých břemen? Pak pravděpodobně můžete trpět stresovou inkontinencí, která postihuje až třetinu žen bez ohledu na věk. Nejčastěji se objevuje během těhotenství, po porodu, po přechodu nebo při dlouhodobé fyzické zátěži.

Stud nechte stranou

Ztráta sebejistoty, strach, úzkost, rozpaky či panika. Všechny tyto pocity, které inkontinence vyvolává, mohou vést až ke společenskému odloučení. Více než své zdravotní potíže řeší ženy častěji problém hygienický a společenský. Řada z nich cvičí speciální cviky na posílení pánevního dna či zvažuje chirurgický zákrok. Než se ale vše vrátí do normálu, mohou pomoci speciální inkontinenční pomůcky.

Smějte se. Buďte v pohybu. A to všechno bez strachu z úniku moči

Jakkoli jsou absorpční vložky diskrétní, neposkytnou ženě absolutní svobodu pohybu a možnost vycházet z domova i bez nich. Pokud chce být žena chráněna, aniž by musela během dne myslet na výměnu vložky a omezovat své aktivity, může využít intravaginální pomůcku Diveen®.

Její funkce nespočívá v jímání tekutiny, ale v podpoře přední poševní stěny v oblasti pod močovým měchýřem. V momentě náhlého zvýšení nitrobřišního tlaku (např. smíchu nebo kašle) Diveen® podpoří přední poševní stěnu a zamezí tak úniku moči. Manipulace s intravaginální pomůckou Diveen® je velmi snadná. Zavádí se do pochvy podobně jako menstruační tampon, a to pomocí aplikátoru, a jako tampon se také vyjímá. Není potřeba ji vyjímat ani při návštěvě toalety. Odstraněna z pochvy by měla být vždy večer po jednom dni nošení. Pomůcka může být po omytí použita znovu, ale celkem maximálně dvakrát.

1326