Úvod
Magazín
Cenové srovnávače – úspora času, peněz i starostí

Cenové srovnávače – úspora času, peněz i starostí

Nakupování přes internet se už stalo běžnou součástí života většiny z nás. Z pohodlí obýváku je tak dnes možné nechat si nákup dovézt domů, koupit počítač, kabelku, dovolenou anebo sjednat půjčku. Možností je nespočet a stejně tak i e-shopů, kde můžete danou věc nebo službu pořídit. Samozřejmě ne všude za stejnou cenu. Abyste se v tolika nabídkách vyznali a nalezli pro sebe tu nejvýhodnější, jsou tu pro vás šikovní pomocníci v podobě srovnávačů cen.

Jedná se o speciální internetové portály, které vám zdarma pomáhají správně si vybrat. Jejich používáním se tedy k ničemu nezavazujete. Jsou to vlastně takové vyhledávače zboží nebo služeb (tj. zbožové a nezbožové), které vám ukážou, kde všude danou věc nebo službu seženete. Hlavním třídícím kritériem výsledků je samozřejmě cena. Díky tomu získáte okamžitý přehled o nejlepších nabídkách na trhu, a ještě navíc ušetříte rodinný rozpočet, což v případě srovnání služeb může být rozdíl v řádu tisíců korun ročně.

Cena však není jediný ukazatel, který srovnávače hodnotí. U těch zbožových jsou důležitými kritérii například skladová dostupnost nebo cena dopravy. Srovnávače služeb pak vedle ceny zohledňují obchodní podmínky, délku smlouvy, typ závazku, výši měsíčních splátek či úroky.

Srovnávače zboží jsou u Čechů dlouhodobě velmi populární. Podle studie Asociace pro elektronickou komerci z roku 2018 využívá zbožových srovnávačů u většiny svých nákupů 55 % dotázaných, kteří nakupují na internetu alespoň jednou za rok. V posledních několika letech však roste obliba také nezbožových srovnávačů, které se zaměřují na vyhledávání nejvhodnějších nabídek služeb. Tyto portály obvykle fungují na principu tzv. srovnávacích kalkulaček. Může jít například o srovnání pojištění, dopravy nebo služeb pro domácnosti. A právě v nich není úplně snadné se zorientovat, ať už se jedná o výběr nejvýhodnějšího dodavatele plynu a elektřiny, poskytovatele hypoték, půjček, anebo mobilních tarifů a internetu. Jak přesně funguje takový srovnávač, popisuje Markéta Witoszová, analytička srovnávacího portálu Ušetřeno.cz: „Pokud se například poohlížíte po jiném dodavateli elektřiny, který by byl levnější než váš stávající, můžete k tomu využít kalkulačku srovnání cen elektřiny. Pouhou změnou dodavatele zákazníci běžně ušetří v průměru přes 2 000 Kč ročně. Vybrat nového dodavatele vám zabere jen pár minut, a to přesně podle vašich požadovaných parametrů. Současně můžete využít pomoci specialistů daného portálu, kteří vám zavolají a vše podrobně vysvětlí. Případně vám i pomohou s procesem přechodu k jinému dodavateli, včetně veškerého papírování.“

POMÁHÁME LIDEM VYBRAT SI SPRÁVNĚ. ŠETŘÍME JIM TAK ČAS, PENÍZE I STAROSTI.

U nás si porovnají všechny produkty a služby – od hypoték přes dodavatele energií až po mobilní tarify a jednoduše a rychle vyberou, co je pro ně nejvýhodnější. My jsme jim k ruce, když si neví rady a potřebují něco vysvětlit. Také za ně dokážeme spoustu věcí zařídit. Je to radost a dává nám to obrovský smysl.

Děláme to srdcem a férově. Nestydíme se říct na rovinu, proč pro vás mohou být naše služby zdarma. Partneři nám za to, že si u nás vyberete jejich produkt, vyplácí provize. Také máme peníze z reklam na webu.

275